Advert
Advert
Advert

ABD güçleri Suriye’de büyük çaplı askeri tatbikatlar başlattı

ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 7 Eylül'de Suriye'nin Humus eyaletindeki At Tanf garnizonunun yakınlarında, DAEŞ * kuvvetlerine karşı daha ileri savaşlar için askerlerin hazırlanmasını amaçlayan askeri tatbikatlar gerçekleştireceğini duyurdu; Ancak, CNN bunun için daha fazla olduğunu öne sürdü.

ABD güçleri Suriye’de büyük çaplı askeri tatbikatlar başlattı
ABD güçleri Suriye’de büyük çaplı askeri tatbikatlar başlattı Admin

Haber çıkışından alıntılanan Pentagon'daki anonim bir kaynağa göre, sondajlar, Rusya tarafından ABD'ye dekonflik haberleşme hatları yoluyla çıktığı iddia edilen son uyarılara yanıt olarak yürütülüyor. Pentagon'un sözcüsü Sean Robertson'dan alıntı yapan CNN, Moskova'nın ABD koalisyonu tarafından korunan At Tanf bölgesinde militanlara karşı “hassas grevler” yapmayı planladığını bildirdi.

CENTCOM'un resmi açıklaması, tatbikatların iddia edilen Rus uyarılarına bir cevap olduğunu söylemedi. CENTCOM sözcüsü Capt.

 

Bill Urban, matkapların “hızlı bir şekilde konuşlandırma, bir hedefe saldırı yapma ve hızlı bir sızma yapma yeteneğini göstereceğini” söyledi, ancak alıştırmaların “yenilgi-ISIS [Daesh] * yeteneklerini” desteklemeyi amaçladıklarını ekledi.

 

Ayrıca, CENTCOM açıklamasında, Rus meslektaşlarının yaklaşan sondajlarla ilgili iletişim kanallarını “gerilim altında iletişim veya iletişim sorunlarını önlemek” için uygun iletişim kanalları aracılığıyla bildirildiğini belirtti.

 

ABD liderliğindeki koalisyonun güçleri, Suriye'deki DAEŞ'e karşı, Şam protestolarına ve BM Güvenlik Konseyi'nden yetki veya yetki verilmemesine rağmen operasyonlar yürütüyor. Suriye makamları ABD güçlerini işgalci olarak görüyor.

 

Öte yandan, Rus Silahlı Kuvvetleri Şam tarafından Suriye topraklarında faaliyet gösteren terörist grupların mağlup edilmesine yardım etmek için resmen davet edildi. Suriye'deki ABD liderliğindeki koalisyon ve Rus kuvvetleri, birbirlerinin pozisyonlarını veya birliklerini vurmamak ve çatışmadan kaçınmak için son birkaç yıl boyunca özel kanallar aracılığıyla sürekli iletişim halindedir.

ABD güçleri Suriye’de büyük çaplı askeri tatbikatlar başlattı abd suriye tatbikat haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sri Lanka'da 10'uncu patlama ölü ve yaralılar var
Sri Lanka'da 10'uncu patlama ölü ve yaralılar var
Bir işçi daha hayatını kayıp etti
Bir işçi daha hayatını kayıp etti