• Türkçe English Arabia
  • Mobil Site
  • Künye
  • İletişim
  • Yeni Kayıt
  • Üye Girişi
Advert
Advert

Rusya dlib operasyonu ertelenebilir

Rusya'nın Suriye Özel Temsilcisi: İdlib'de cihatçıları ılımlı muhaliflerden ayırma sorumluluğu

Rusya dlib operasyonu ertelenebilir
Rusya dlib operasyonu ertelenebilir Admin
Advert

Rusya'nın Suriye Özel Temsilcisi, İdlib'de cihatçıları ılımlı muhaliflerden ayırma sorumluluğunun Türkiye'ye ait olduğunu söyledi.

 

Rusya: Türkiye ile Suriye konusunda fikir ayrılıklarımız olabilir, ancak ortak payda arayışındayız

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev, İdlib'deki gerilimi azaltma bölgesinin Türkiye'nin sorumluluğunda olduğunu, bu nedenle cihatçıları ılımlı muhaliflerden ayırma sorumluluğunun Türkiye'ye ait olması gerektiğini söyledi.

İdlib'de teröristlerle yan yana barışçıl hayatı düşünemediklerini dile getiren Lavrentyev, "Rus, İranlı ve Türk askerlerin, İdlib'de terörist örgütlere karşı operasyonun şeması ve mekanizmaları üzerinde anlaşmaya varacağını düşünüyorum" dedi.

 

Rusya ve Türkiye'nin, İdlib'deki durumu istikrara kavuşturmak için aktif çalıştığını dile getiren Lavrentyev, Tahran'daki görüşmede militanlara silah bırakıp teslim olmaları yönünde çağrı yapıldığını hatırlatarak, "Bu, en iyi çözüm olurdu" dedi.

 

'OPERASYON ERTELENEBİLİR'

 

İdlib'de teröristlere karşı operasyonun ertelenebileceğini dile getiren Lavrentyev, "Ama bu sorun çözüme kavuşturulmalı" diye kaydetti.

 

Rus temsilci ayrıca Suriye hükümeti ve muhalefeti üzerinde etkisi olan İranlı ve Türk partnerlerle aktif görüşmelerin devam ettiğini de sözlerine ekledi.

rusya türkiye iran abd idlib
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tefeci operasyonunda 2 tutuklama
Tefeci operasyonunda 2 tutuklama
Terör operasyonunda 5 tutuklama
Terör operasyonunda 5 tutuklama