• Türkçe English Arabia
  • Mobil Site
  • Künye
  • İletişim
  • Yeni Kayıt
  • Üye Girişi
Advert
Advert

İbrahim Ayhan’ın cenazesi Silopi’de halk karşıladı

Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren HDP eski Milletvekili İbrahim Ayhan’ın cenazesi Silopi’de kitlesel bir şekilde, “Şehit namirin” sloganıyla karşılandı. Cenaze, buradaki işlemlerin ardından Urfa’ya doğru yola çıkarılacak.

İbrahim Ayhan’ın cenazesi Silopi’de halk karşıladı
İbrahim Ayhan’ın cenazesi Silopi’de halk karşıladı Admin
Advert

http://www.mezopotamyaajansi12.com/

20 Eylül tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Milletvekili İbrahim Ayhan’ın cenazesi, Federe Kürdistan Bölgesi’nin Hewlêr kentinde alınarak, memleketi Urfa’ya götürülmek üzere Şırnak’ın Silopi ilçesine getirildi. Ayhan’ın eşi Rezan Ayhan ve HDP Eşbaşkan Yardımcısı Dersim Milletvekili Alican Önlü, Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, Mardin Milletvekili Pero Dündar, HDP Genel Saymanı Ömer Önen’in de aralarında bulunduğu heyet tarafından getirilen cenaze, resmi işlemlerden kaynaklı bir süre ilçe merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Habur Sınır Kapısı’nda bekletildi.

 

SİLOPİ GİRİŞİNDE KİTLESEL KARŞILANDI

 

 

Duygusal bir havanın hakim olduğu karşılama töreninde, ağıtlar yakan Ayhan’ın annesi Zekiye Ayhan güçlükle ayakta kalabildi.

 

Ayhan’ın fotoğraflarını yakalarına takan yurttaşların bulunduğu alanda ise polis ve askerler çok sayıda zırhlı araçla yoğun önlem aldı.

 

Cenaze aracı buradan çok sayıda araçtan oluşan bir konvoyla, otopsi işlemleri için İlçe Devlet Hastanesi’ne getirildi. İşlemler esnasında yoğun önlem alan polisler, kitlenin hastane bahçesinde durmasını engelledi.

 

Ayhan’ın cenazesi buradaki işlemlerin ardından Urfa’nın Siverek ilçesine doğru yola çıkarılacak.

 

Sırasıyla Cizre, Nusaybin, Kızıltepe ve Viranşehir ilçelerinden geçecek olan cenaze konvoyunun gece saatlerinde Siverek’e ulaşması bekleniyor.

 

Cenaze, yarın saat 11.30’da Siverek Devlet Hastanesi’nin morgundan alınarak, kitlesel bir törenle Nato Mezarlığı’na defnedilecek.

 

İbrahim Ayhan’ın cenazesi Silopi’de halk karşıladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 HDP Siverek Belediye meclis üyesi aday listesi
HDP Siverek Belediye meclis üyesi aday listesi
Zırhlı polis aracı devrildi: 2 polis yaralı
Zırhlı polis aracı devrildi: 2 polis yaralı