• Türkçe English Arabia
  • Mobil Site
  • Künye
  • İletişim
  • Yeni Kayıt
  • Üye Girişi
Advert
Advert

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI

Özel İlimkent İlkokulu öğrencileri, Camiler ve Din Görevlileri Haftası vesilesiyle, sınıf öğretmenleri ve manevi değerler öğretmenleriyle Mevlid i Halil Camii ’ne ziyarette bulundular.

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI Admin

Camide bulunan din görevlilerinin haftasını kutlayan öğrenciler, akıllarına takılan soruları sırayla sordular. Sordukları soruların cevaplarını can kulağıyla dinleyen öğrencilerden bazıları mihraba geçerek bildikleri surelerden bir kaçını okudular. Ayrıca camide bulunan kubbenin, kürsünün, şadırvanın, minberin ne olduğunu yerinde görerek öğrenme fırsatı buldular.

İlimkent okulları olarak peygamberler şehrinin maneviyat abidesi İbrahim peygamberin doğduğu mağarayı ve mevlid-i halil camii şerifini ziyaret eden öğrenciler ayrıntılı bilgiler öğrendiler. Çocuklarımıza caminin hayatımızdaki yeri ve önemi hakkında bilgiler verip caminin kısımları hakkında bilgileri uygulamalı olarak öğrendiler.

Manevi Değerler öğretmeni İbrahim Şahin ise, “Efendimiz (SAV) Çocuklarla arkadaşça konuşur, onların yanında çocuklaşır, anlayış seviyelerine göre sohbet eder, öğütler verirdi, bizler de öğretmenleri olarak geleceğin mimarlarını yetiştirme çerçevesinde, üzerimize düşenleri yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

 
 
 
 
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI din görevliler haftası haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uyuşturucu operasyonunda 10 gözaltı
Uyuşturucu operasyonunda 10 gözaltı
Ayşen Gruda hayatını kaybetti
Ayşen Gruda hayatını kaybetti