• Türkçe English Arabia
  • Mobil Site
  • Künye
  • İletişim
  • Yeni Kayıt
  • Üye Girişi
Advert
Advert

Urfalılar, yılan hikayesine dönen Karakoyun Deresi

Urfalılar, yılan hikayesine dönen Karakoyun Deresi'nden temiz su akıtma projesine dikkat çekerek, "Tarihi alan, demir yığınları ile ucube halini almış, madde bağımlıların mekanı haline gelmiş ve atıl bir durumda kaderine tek edilmiştir" dediler.

Urfalılar, yılan hikayesine dönen Karakoyun Deresi
Urfalılar, yılan hikayesine dönen Karakoyun Deresi Admin
Advert

Urfa Sosyal, Toplumsal Araştırmalar Derneği (Usta Der) ve Urfa Çalışma Grubu, bitmek bilmeyen Karakoyun Deresi Projesi'ne dikkat çekmek için basın açıklaması yaptı. Karakoyun Deresi'nde bir araya gelen dernek üyelerine, polis valiliğin yasak kararı gerekçesi ile izin verilmeyeceğini belirtti. Grup üyeleri ile polis arasında yapılan müzakereler sonucunda, grup derede basın açıklaması yaptı. Açıklamada Karakoyun Projesi'ne dikkat çeken dövizler açılırken, açıklamayı Usta Der Başkanı Erkan Çiftbudak yaptı.

 

1950 yılından bu güne bütün idarecilerin ve bürokratların vaatleri arasında olan, defalarca projesi çizilen Karakoyun Deresi'nde temiz su akıtılması projesinin yılan hikayesine döndüğünü belirten Çiftbudak, “Yapılan proje ile cazibe merkezi olacağı iddia edilen tarihi alan, demir yığınları ile ucube halini almış, madde bağımlıların mekanı haline gelmiş ve atıl bir durumda kaderine tek edilmiştir. Yanlış projeler ve uygulama maliyetleri incelenmelidir. Sınır kaynakların bu kadar hovardaca kullanılması ise, kent suçlarına bir yenisini eklenmiştir. Tarihi yapının göğsüne hançer gibi saplanan ve demir yığınından ibaret olan ucube projenin üzerinden iki bakan, altı vali, üç belediye başkanı değişmesine rağmen vaat edilen 763 proje arasında yer alan Karakoyun da sandal sefası ile ilgili bir arpa boyu yol alınamadı. Eskişehir’deki Porsuk Çayı gibi Karakoyun Deresi'nden de su akıtılıp aktif hale getirilir ise Urfa halkına güzel bir yaşam alanı sunulmuş olacaktır” dedi.

 

Açıklamanın ardından gurup dağıldı.

http://www.mezopotamyaajansi12.com/

Urfalılar yılan hikayesine dönen Karakoyun Deresi ‘Karakoyun Deresi Urfalılar yılan hikayesi Urfa Sosyal Toplumsal Araştırmalar Derneği Usta Der Başkanı Erkan Çiftbudak yaptı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 HDP Siverek Belediye meclis üyesi aday listesi
HDP Siverek Belediye meclis üyesi aday listesi
Zırhlı polis aracı devrildi: 2 polis yaralı
Zırhlı polis aracı devrildi: 2 polis yaralı