Advert
Advert

Brunson, Türkiye'den ayrıldı

İzmir'de, FETÖ ve PKK adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına mahkum edilip, tahliyesine karar verilen ABD uyruklu din adamı Andrew Craig Brunson, özel uçakla Almanya'ya gitti.

Brunson, Türkiye'den ayrıldı
Brunson, Türkiye'den ayrıldı Admin

 

Brunson serbest: Ev hapsi ve yurt dışı çıkış yasağı kaldırıldı, aldığı ceza yattığı hapis cezasına sayıldı

Ev hapsi cezası kaldırılan ABD'li rahip Brunson'ın, elektronik kelepçe ve elektronik sinyal cihazı Denetimli Serbestlik Bürosu tarafından alındı. Brunson, akşam saatlerinde Adnan Menderes Havalimanı'na giderek, kendisi için gönderilen özel uçakla Türkiye'den ayrıldı.

NELER OLDU?

 

Ev hapsi kaldırılan rahip Andrew Brunson'la ilgili önce farklı açıklamalar geldi. Brunson ailesinin ABD'li avukatı serbest bırakılan rahip Andrew Brunson'ın, ülkesine dönmek üzere uçakta olduğunu söyledi. ABD'li yetkililer ise Brunson'ı askeri uçakla ABD'ye götürmeyi planladıklarını söyledi.

 

'BRUNSON EVİNE YENİ ULAŞTI'

 

Reuters'ın Brunson'un uçağa bindiği haberine rağmen avukatı, "Brunson artık evinde. Trafik olduğu için biraz geç kaldı. Benim ABD'ye gideceğine dair askeri bir uçağa bineceğine dair bir plandan haberim yok" dedi.

 

ELEKTRONİK KELEPÇESİ ÇIKARILDI

Trump: Pastör Brunson'la ilgili çok çalıştık

Saat 19.00 civarında Denetimli Serbestlik Bürosu ekipleri, Rahip Brunson' un evinden elektronik kelepçe ve elektronik sinyal cihazını alarak ayrıldı.

BRUNSON'IN YURTDIŞI YASAĞI SİSTEMDEN DE KALKTI

 

İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin rahip Andrew Craig Brunson hakkında hapis cezası kararı verip, ev hapsi ve yurt dışı çıkış yasağını kaldırmasının ardından, bu karar Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) üzerinden de yayımlandı. Böylelikle rahip Andrew Craig Brunson'un yurtdışına çıkışının önündeki son engel de kalkmış oldu.

 

BRUNSON HAVALİMANINA GİDİYOR

 

Brunson, 21.40'ta ülkesine dönmek üzere Adnan Menderes Havalimanı'na gitmek için evinden çıktı.

 

BRUNSON, HAVALİMANINDA

 

Bahçeli: Brunson'ın siyasi baskı ve şantajlarla serbest bırakılması düşündürücü

Brunson, eşi Norine Brunson ile birlikte Adnan Menderes Havalimanı'na geldi. Brunson çiftine ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier'ın da bulunduğu yetkililer eşlik etti. Brunson çifti havalimanına CIP bölümünden giriş yaptı.

UÇAĞI HAVALANDI

 

Brunson, eşi ile birlikte Adnan Menderes Havalimanı'ndan, kendilerini ülkelerine götürecek olan, ABD tarafından Almanya'dan gönderilen özel uçağa bindi. Uçağın önce Almanya'ya oradan da ABD'ye gideceği öğrenildi. Uçak saat 22.40 sıralarında havalandı. Brunson'ın Almanya'da 2 gün kalacağı açıklandı.

 

TRUMP: BRUNSON'I OVAL OFİS'TE AĞIRLAYACAĞIM

 

ABD Başkanı Donald Trump'tan ''Brunson'un salıverilmesi memnuniyet verici. Cumartesi günü Brunson'u Oval Ofis'te ağırlayacağım'' açıklaması geldi.

 

BEYAZ SARAY: BRUNSON, MARYLAND'DEKİ ABD HAVA ÜSSÜNE GELECEK

 

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada ise Brunson'ın cumartesi günü Maryland'deki ABD Hava Üssü'nde karşılanacağı söylendi.

REUTERS / UMIT BEKTAS

Brunson Türkiye'den ayrıldı İzmir'de FETÖ ve PKK Andrew Craig Brunson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas'ta etkili olan 'kar' nedeniyle araçlar yolda kaldı
Sivas'ta etkili olan 'kar' nedeniyle araçlar yolda kaldı
 Kurt Kapanı-28'' denetimleri
Kurt Kapanı-28'' denetimleri