Advert
Advert
Advert

Dicle Elektrik’ten Suruç’a 1 Milyon Liralık Yatırım

Dicle Elektrik, enerji altyapısını güçlendirmek için Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 1 milyon liralık yatırım gerçekleştiriyor. Yılsonuna kadar tamamlanması beklenen yatırım ile 2 bin 500 abone eskisinden daha kaliteli ve kesintisiz elektrik alabilecek.

Dicle Elektrik’ten Suruç’a 1 Milyon Liralık Yatırım
Dicle Elektrik’ten Suruç’a 1 Milyon Liralık Yatırım Admin

 

 

 

Dicle Elektrik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun yönetmeliklerine uygun yatırımlar yapmaya devam ediyor. Suruç ilçe merkezinde kısa süre önce başlatılan yatırım ile olumsuz hava şartlarının herhangi bir arızaya neden olmaması için 12.520 metre izolasyonlu kablo döşenirken, 46.100 metre de yeni abone kablosu döşenecek. Bu arada kayıt dışı enerji kullanımının önüne geçilerek enerji kalitesini artırmak için ilçe genelinde 370 adet Direk Üstü Sayaç Otomasyon Panosu (DÜSOP) kurulacak. Söz konusu yatırım çalışmaları sırasında cadde ve sokak aydınlatmasında kullanılmak üzere 79 adet aydınlatma direği dikilerek, 320 adet armatür montajı gerçekleştirilecek.

Yatırımın planlandığı gibi yılsonuna kadar tamamlanabilmesi için Barış mahallesinde yoğunlaştırılan ve toplamda 2.500 abonenin faydalanacağı çalışmalar tüm hızı ile sürüyor.

 

Dicle Elektrik’ten Suruç’a 1 Milyon Liralık Yatırım Dicle Elektrik Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobil takla attı 1 ölü, 2 yaralı
Otomobil takla attı 1 ölü, 2 yaralı
Polis aracı dereye uçtu 6 yaralı
Polis aracı dereye uçtu 6 yaralı