Advert
Advert

HZ. İBRAHİM PEYGAMBERİ ANLATAN KİTAP GENÇLERE DAĞITILIYOR

Büyükşehir Belediyesi kütüphaneler ve eğitim şube müdürlüğü tarafından hazırlanan, Allah'ın dostu Hz. İbrahim (a.s.) Peygamberi anlatan “Nemrut’a ve Putlara Meydan Okuyan Peygamber” isimli kitabı il ve tüm İlçelerin Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edildi.

HZ. İBRAHİM PEYGAMBERİ ANLATAN KİTAP GENÇLERE DAĞITILIYOR
HZ. İBRAHİM PEYGAMBERİ ANLATAN KİTAP GENÇLERE DAĞITILIYOR Admin

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan Hz. İbrahim Peygamberin örnek hayatı ve yaşamını anlatan kitap okullara dağıtımı devam ediyor

Törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, "Çocuklarımıza kendi değer ve kültürümüzü anlatmamız bizim görevimiz" dedi.

 

Özçınar, “Gençliğe ve eğitime her zaman destek olan Büyükşehir Belediyemiz, bir yandan 1 milyon kitap dağıtımı yaparken, anaokullarında kırtasiye seti ve sınavlara girecek olan öğrencilere deneme sınavlarında destek oluyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Hz. İbrahim'in hayatını anlatan 51 bin kitabın dağıtımı aralıksız sürdürüyor.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Kitap öğrencilerin anlayacağı şekilde hikâye eştirildiğini vurgulayan Büyükşehir Belediyeci genel sekreter yardımcısı Mehmet Emin Özçınar "Hz. İbrahim ile ilgili bilimsel olarak üniversite ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde okullarımızda okunabilecek bir eser dağıtıyoruz. Çocuklarımıza Hz. İbrahim Peygamberin örnek hayatını öğretmemiz lazım. Hz. İbrahim'in dostluk, cömertlik ve onun değerlerine ihtiyacımız var,  Müthiş bir eser dağıtıyoruz. Çocuklarımızın rahatça okuyup anlayabileceği çizgi roman şeklinde Kütüphane Şube Müdürlüğümüzün hazırladığı bir eserdir" dedi.

 

Özçınar, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak, eğitim ve kütüphaneler şube müdürlüğümüzle birlikte buğun Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Orta Okulundayız. Büyükşehir Belediye başkanımız Nihat Çiftçinin selamıyla okul müdürümüzün yanına geldik,  Hz İbrahim peygamberin hayatını anlatan kitabın dağıtımını yaptık. Bu anlamda şube müdürümüze teşekkür ediyorum,  Hz. İbrahim (a.s.) Peygamberi anlatan kitabı okul müdürlerimize teslim ediyoruz. Eğitime desteklerimiz aralıksız devam edecektir” diye konuştu.

 

 

 

HZ. İBRAHİM PEYGAMBERİ ANLATAN KİTAP GENÇLERE DAĞITILIYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnşaatta yarı çıplak erkek cesedi bulundu
İnşaatta yarı çıplak erkek cesedi bulundu
MHP'de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu
MHP'de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu