• Türkçe English Arabia
  • Mobil Site
  • Künye
  • İletişim
  • Yeni Kayıt
  • Üye Girişi
Advert
Advert

Urfa'da 11 işçi ‘sendikalı oldukları için’ işten atıldı

Urfa TÜVTÜRK/Polçak Taşıt Muayene İstasyonlarından çalışan işiler Nakliyat-İş Sendikası’na üye oldu, durumdan haberdar olan patron işçilerin istifa etmesi için yaptığı baskı işe yaramayınca 11 işçiyi işten çıkarttı.

Urfa'da 11 işçi ‘sendikalı oldukları için’ işten atıldı
Urfa'da 11 işçi ‘sendikalı oldukları için’ işten atıldı Admin
Advert

Olay Neyse O adlı internet sitesinde yer alan habere göre, Nakliyat-İş Sendikası geçtiğimiz günlerde Urfa ve ilçelerinde faaliyet gösteren Tüvtürk/Polçak Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş.’de örgütlenmiş, çalışanların büyük çoğunluğu sendikaya üye olmuşlardı. Nakliyat-İş Sendikası’nda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na yetki için başvuru yapmıştı.

 

Nakliyat-İş Sendikası’nın örgütlenmesinden haberdar olan işveren, sendikaya üye işçileri arayarak istifa baskısı yaptı, e-devlet şifreleri istedi. Nakliyat-İş Üyeleri baskılara boyun eğmeyerek, istifa etmedi ve e-devlet şifrelerini vermedi.

 

Bunun üzerine Urfa Merkez İstasyonu’ndan 7, Viranşehir’den 1, Siverek’ten 2, Akçakale’den 1, olmak üzere toplam 11 sendika üyesi tazminatsız işten çıkartıldı.

 

Nakliyat-İş, işten çıkartılan üyelerine, yasal olarak yapılması gereken her hangi bir bildirimin de yapılmadığını açıkladı. Sendikadan yapılan açıklamada, “Nakliyat-İş üyesi işçiler baskılara boyun eğmemekte, sendikalarına, örgütlenme haklarına, ekmeklerine sahip çıkmaktadır. Sendikamız Urfa Tüvtürk/Polçak Taşıt Muayene İstasyonlarından keyfi ve hukuksuz bir şekilde işten çıkartılan üyelerimiz için mücadeleyi başlatmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Urfa'da 11 işçi ‘sendikalı oldukları için’ işten atıldı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 HDP Siverek Belediye meclis üyesi aday listesi
HDP Siverek Belediye meclis üyesi aday listesi
Zırhlı polis aracı devrildi: 2 polis yaralı
Zırhlı polis aracı devrildi: 2 polis yaralı