Advert
Advert
Advert

Burası Şanlıurfa haberi duyan oraya koştu

Suriyelilerin Avrupa'ya gönderileceği söylentisi izdihama neden oldu

Burası Şanlıurfa haberi duyan oraya koştu
Burası Şanlıurfa haberi duyan oraya koştu Admin

Şanlıurfa'da, bir derneğin kentteki Suriyelileri Avrupa ülkelerine göndereceği söylentisi izdihama yol açtı. Sabah erken saatlerinde dernek binası önünde uzun kuyruk oluşturan Suriyeliler, çevik polisinin müdahalesi ile dağıldı.

 

 

 

Türkiye’de en fazla Suriyeli sığınmacının yaşadığı illerden Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Suriye Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği'nin (SGDD- ASAM), Avrupa ülkelerine Suriyeli göçmen göndereceği söylentisi kısa sürede kentte yayıldı. Bugün sabahın erken saatlerinden itibaren aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu binlerce Suriyeli, dernek binası önünde toplandı. Dernek yöneticilerinin bunun bir dedikodudan ibaret olduğunu söylemesine karşın kalabalık dağılmadı. Çevrede önlem alan Çevik Kuvvet polisleri, bina önünde bekleyen Suriyelilerin evlerine gitmesi için uyarıda bulundu. Ancak kalabalık uyarıları aldırış etmeyince, polis kalabalığı iterek uzaklaştırmaya çalıştı. Bu sırada demir korkuluk kırıldı. Yerlere düşen çok sayıda kişi, ezilmekten son anda kurtuldu.

 

Kalabalık, polisin uzun uğraşları sonrası dağıldı.

 (DHA

 

Burası Şanlıurfa duyan oraya koştu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
urfalı     2019-02-14 savaş mağduru kadınlara çocuklara yardımcı olanlara el uzatanlara teşekkürler savaş mağduru çocuklar üşümesin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Motosiklet sürücüsü hayatını kayıp etti
Motosiklet sürücüsü hayatını kayıp etti
Sri Lanka'da 10'uncu patlama ölü ve yaralılar var
Sri Lanka'da 10'uncu patlama ölü ve yaralılar var