Advert
Advert
Advert

“Göbeklitepe, 12 bin yıl öncesine ışık tutuyor”

ÇHC Pekin Büyükelçimiz A. Emin Önen, Çin Turizm Fuarında; “Göbeklitepe, 12 bin yıl öncesine ışık tutuyor”

“Göbeklitepe, 12 bin yıl öncesine ışık tutuyor”
“Göbeklitepe, 12 bin yıl öncesine ışık tutuyor” Admin

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, Uzakdoğu pazarının en önemli turizm organizasyonlarından Çin Turizm ve Gezi Fuarında (COTTM) Türkiye standını ziyaret etti.

ÇHC Pekin Büyükelçimiz A.Emin Önen, fuarda Çin basınına mülakatlar vererek 2019 Göbeklitepe Yılı ve Türk turizmine ilişkin soruları yanıtladı.

ÇHC Pekin Büyükelçimiz Emin Önen, Göbeklitepe’nin 12 bin yıl öncesine ışık tuttuğunu söyledi.

 

Göbeklitepe, tarihin en eski tapınağıdır

Büyükelçi Abdulkadir Emin Önen, Göbeklitepe’nin güzelliğinin ve gizeminin dünyanın birçok yerine yayıldığını belirterek, “Göbeklitepe’yi insanlık medeniyeti için bu kadar önemli yapan şey, tarihin en eski tapınağı olması ve 12 bin yıl öncesine dayanmasıdır. Göbeklitepe, Taş Devrinden 6 Bin 500 yıl, en eski Mısır piramidinden de 7 bin yıl daha eskidir. Bu tarihi yapı 12 bin yıl öncesine ışık tutuyor” diye konuştu.

Standları ziyaret eden ziyaretçilere Türk çayı, Türk kahvesi ve lokum ikram ediliyor. Ayrıca ziyaretçilere Türkiye hakkında merak edilen bütün soruların cevaplarının yer aldığı Türkiye’yi tanıtan broşürler dağıtılıyor.

 

Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürlüğü de Fuarda

Fuarda yerini alan Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürlüğü de Türkiye’yi ve Şanlıurfa’mızı temsil ediyor.

Şanlıurfa Kültür Turizm Müdür Yardımcılarından Hakan Kutluhan, Göbeklitepe ve Şanlıurfa ile ilgili Çinçe’nin de aralarında bulunduğu birkaç dile çevrilmiş tanıtım broşürlerini dağıtarak tanıtıma katkıda bulunduklarını söyledi.

 

Fenerbahçe-Galatasaray derbisini Büyükelçilikte Türk vatandaşları ile izlediler

Pekin Büyükelçimiz Önen, “Fenerbahçe-Galatasaray derbisini Pekin'deki öğrenci ve vatandaşlarımız ile Büyükelçiliğimizde izledik. Renklerimiz farklı olsa da ortak olan Türkiye aşkımız. Vatanımızdan binlerce km uzakta bizi bir araya getiriyor. Ezeli rekabette kazanan olmasa da, kazanan her daim dostluk olsun” diyerek hem güzel bir maç izlediklerini ve hemde Pekin’deki Türk vatandaşları ile hoş sohbet zaman geçirdiklerini belirtti.

“Göbeklitepe 12 bin yıl öncesine ışık tutuyor” Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen Çin Turizm ve Gezi Fuarında Göbeklitepe tarihin en eski tapınağıdır Göbeklitepe Göbeklitepe Taş Devrin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN BEYAZGÜL'DEN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN BEYAZGÜL'DEN BERAT KANDİLİ MESAJI