ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 11-05-2019 15:11   Güncelleme : 11-05-2019 15:27

Şanlıurfa’da Bankamatik Memurları Kamuoyuna ne zaman açıklanacak

 31 Mart yerel seçimlerinden sonra gözler belediyelerde işe gitmeden maaş alan çalışanlarına çevrildi.  Halkın tabiri ile Bankamatik memurları ortaya çıkarılıp kamuoyu ile paylaşılacak mı?

Şanlıurfa’da Bankamatik Memurları Kamuoyuna ne zaman açıklanacak

Şanlıurfa’da yayın yapan urfanatik gazetesi yazdı işte(O) haber

Bankamatik Memurları Kamuoyuna ne açıklama yapacak merak konusu

 

 

31 Martta yapılan yerel seçimler sonrası gözler yeni belediye başkanlarını çevrildi. Bir önceki dönem belediye başkanları zamanında işe gitmeden oturduğu yerden belediyelerde maaş alan kişiler büyük tepkilere neden olmuştu. Halk arasında öyle ki Bankamatik Memurları olarak tabir edilmeye başladı. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde işe gitmeden maaş alanların açıklanmasını isteyen halk, bunların kamuoyu ile paylaştırılıp gereken hukuki çalışmalarında yapılmasını istedi.

 

Birçok Kez Basına Yansımıştı

 

Önceki dönem belediye başkanları zamanında oldukça gündemde kalan ve sürekli üstü örtülüp bahsi geçilmeyen işe gitmeden maaş alan personellerle ilgili söylentiler ve iddialar birçok kez basına yansımıştı. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde birçok personelin işe gitmeden maaş aldığını ve bunların belediyelerin yolunu dahi bilmediğini söyleyen vatandaşlar ve basın mensuplarının bu söylentileri ne eski belediye başkanları sessiz kaldılar. Vatandaşlar yeni gelen başkanların ise bunlara sessiz mi kalacağı yoksa hepsini ortaya çıkarıp kamuoyu ile paylaşacağını bekliyor.

 

Belediyecilikte Şeffaflığa Önem Verilmeli

 

Yeni seçilen ve görevlerinin başında olan Belediye Başkanların en fazla bahsettiği konu şeffaf olacakları konusu oldu. Her başkan kendi belediyesi ile ilgili her türlü şeffaflığı ön planda tutacağını ve halktan hiçbir şeyi gizlemeyeceğinin altını çizmişlerdi. Vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında ekonomi yani belediyelerin borç durumu ve işe gitmeden maaş alan memurlar oluyor. Bazı belediye başkanları devir aldığı belediyenin toplam borcunu kamuoyu ile paylaşırken, işe gitmeden maaş alan memurlar ise halen sessizliğini koruyor. Vatandaşlar ise bunlarında açık bir şekilde tespit edilip kamuoyu ile paylaşılmasını istiyor.

 

Bölge İllerinde Bankamatik Memurları Kamuoyu İle Paylaşıldı

 

31 Mart yerel seçimleri sonrası mevcut başkanlar bir önceki dönem belediye başkanların bıraktığı enkazı toplamanın derdine düştü. Çevre illerin bazılarında ise belediye başkanların bankamatik memurlarını tespit edip bunları kamuoyu ile paylaştığını ve haklarında da hukuki işlemlerin başlatıldığı belirtildi. Şanlıurfalılar Urfalı belediye başkanlarından da aynısını istiyor. Bunların tespit edilip halkla paylaşılmasını istiyor.

HABER: AHMET DURMUŞ

urfanatik

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
haber Sitemizi nasıl buldunuz
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Şanlıurfa'da En tatlı müze
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA