EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-07-2019 20:35

İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE HAYIR!  AİLEYİ KORUMAYA EVET!

İstanbul Antlaşması, 11 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul’da imzaya açılan, TBMM tarafından 14 Mart 2012’de kabul edilen, 1 Ağustos 2014 tarihinde yürürlüğe giren , “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadele Hakkındaki Avrupa Konseyi Sözleşmesi”dir.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE HAYIR!  AİLEYİ KORUMAYA EVET!


2018 verilerine göre 45 ülke tarafından imzalanmış, ancak  27 ülke tarafından onaylanan İstanbul Sözleşmesi, “kadına karşı şiddetin önlenmesinde hukuki bağlayıcılığı bulunan ilk uluslararası belge” niteliği taşıyor. İsmi masumane olan bu antlaşma metni, kelimenin tam anlamıyla Aile yapısının temeline dinamit koyan bir tuzaktır. Bir çok Hıristiyan ülkenin dahi kabul etmediği bu antlaşmanın %99’u Müslüman olan ülkemizde hayata geçirilmesi, gaflettir, delalettir!

Bu bir toplum mühendisliği projesidir. Batı'dan elimize tutuşturulmuş bir proje. Kendi okullarımızda, kendi öğretmenlerimiz eliyle, kendi paramızla, kendi çocuklarımızı Batı'nın fantezilerinin denekleri haline getiriyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliği denilen şey; çocuklarımızın, değerlerimizin, varlığımızın, geleceğimizin çalınması anlamına geliyor. Hatta çalınması anlamına bile gelmiyor; biz kendi elimizle hırsıza onurumuzu, haysiyetimizi teslim ediyoruz.

Anneliği, eşliği ve ev hanımlığını yok etmek üzere tasarlanmış bu projenin savunucuları, eşitlik ve özgürlük gibi algılarla ev hanımlığını ve anneliği tahammül edilmesi güç bir durum ve kadının özgürlük alanını kısıtlayan, geleneklerin ve dinin kadının sırtına yüklediği bir angarya gibi sunmaktadırlar.

Eşleri birbirine düşman kılan, kadının beyanını yeterli delil sayıp erkeğin savunma hakkını elinden alan bu proje, aile yapısını bitirmeye yönelik tasarlanmıştır. Ayrıca İstanbul’da bu antlaşmanın imza altına alınması da düşündürücüdür.

Projenin benimsediği cinsiyetler arasındaki farklılıkları tamamen yok sayan anlayışın, kadın ve erkek cinslerinin kendilerine özgü niteliklerini anlamsız kıldığı, dolayısıyla bu anlayışın cinsiyetsizlik algısını pekiştirdiği açıktır.

Bu anlaşma hayata geçtikten sonra ailede şiddet bitmemiş, aksine hortlamıştır. Çünkü bu antlaşma kadın ve erkeği bir bütünün tamamlayıcıları değil, birbirinin rakibi ve düşmanı haline getirmiştir.

                Allah (cc) şöyle buyurmaktadır: “Onda 'sükun bulup durulmanız' için, size kendi nefislerinizden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet kılması da, O'nun ayetlerindendir. Şüphesiz bunda, düşünebilen bir kavim için gerçekten ayetler vardır.” (Rum,30/21)

Bir Müslüman ülkenin, kadının haklarını korumak için Avrupanın kokuşmuş zihniyetine ihtiyacı yoktur. Çünkü Yüce Yaradan: “ (Kadın ile kocanın) Aralarının açılmasından korkarsanız, bu durumda erkeğin ailesinden bir hakem, kadının da ailesinden bir hakem gönderin. Bunlar, (arayı) düzeltmek isterlerse, Allah da aralarında başarı sağlar. Şüphesiz, Allah, bilendir, haberdar olandır.” (Nisa Suresi-35)  buyuruyor.  Oysa bu antlaşma eşleri barıştırmak değil, çatıştırmak için hazırlanmıştır.

Bu sözde yasadan cesaret alan bir grup, %99’u Müslüman olan  ülkemizde  “onur yürüyüşü” adı altında bir kavmin helakine sebep olan iğrençlik adına  gösteri yapma cesaretini göstermişlerdir. Bu onur kırıcı durumdan daha büyüğü ise CHP’li ve  HDP’li bazı belediye başkanlarının bu iğrençliğe alkış tutmaları ve belediyelerin resmi sitelerinde bunu masum ve meşru bir hakmış gibi göstermeleri olmuştur.

Bu cinsi sapıklara ve onlara destek verenlere en yetkili ağızlardan gereken cevabın verilmesini, İslam’ı ve kutsallarını aşağılayan bu azgın topluluğa karşı net bir duruş sergilenmesini, memleketimizi felakete sürükleyen toplumsal cinsiyet eşitliği uygulamalarının, İstanbul sözleşmesi ve  6284 Sayılı (sözde) Aileyi Koruma Kanunu’nun(!)  bir an önce yürürlükten kaldırılmasını, bunun yerine aileyi tahkim edecek, ahlaksızlığı önleyecek düzenlemelerin yapılmasını istiyoruz.

Buradan Şanlıurfa  STK’ları olarak Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz: Sizin elinizle aileyi bitirmek istiyorlar. Lütfen sessiz ve kayıtsız kalmayınız. Bu çağrımız “İNDİ İLAHİ”de şahitlik edecektir. Avrupa’da aile kalmadığı halde bir çok devlet İstanbul Sözleşmesini kabul etmezken, Türkiye’nin bu sözleşmeyi imzalaması ve hayata geçirmesi kabul edilemez. Ailemizi, neslimizi ve geleceğimizi ifsat eden, devletimizin bekasını tehdit eden bu yasaların(!) bir an önce kaldırılmasını talep ediyoruz.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Morrisbub 3 ay önce
гидра магазин тор - гидра центр интернет магазин, гидра зеркала моментальных магазинов
Alfredmug 3 ay önce
hOur company provides a wide variety of non prescription products. Look at our health website in case you want to to feel healthier with a help health products. http://b4c1.cbdthebestshop.com/fr/prix-du-modafinil-en-pharmacie-91064.html Our company provides a wide variety of supplements. Visit our health contributing site in case you want to improve your health. http://45aq.cbdthebestshop.com/es/comprar-modafinil-en-nicaragua-8907.html Our company provides herbal healthcare products. Visit our health contributing portal in case you want to feel healthier. http://1el.cbdthebestshop.com/de/provigil-preissenkung-17078.html Our company offers supreme quality weight loss products. Take a look at our health contributing site in case you want to look better. http://m3x0.cbdthebestshop.com/de/modafinil-10-mg-4-st-preisvergleich-54143.html Our company offers healthcare products. Visit our health contributing website in case you want to look better. http://n0t.cbdthebestshop.com/da/ordre-provigil-assistance-84153.html Our company offers a wide variety of health products. Look at our health contributing website in case you want to strengthen your health. http://no57.cbdthebestshop.com/fr/modafinil-sans-ordonnance-verest-43493.html
Our company provides a wide variety of non prescription products. Look at our health website in case you want to look better with a help of health products. http://i7r7.cbdthebestshop.com/es/modafinil-de-100-mg-precio-57966.html Our company offers a wide variety of non prescription products. Look at our health portal in case you want to look better with a help health products. http://b6.cbdthebestshop.com/de/provigil-10mg-ohne-rezept-91751.html Our site offers a wide variety of non prescription drugs. Take a look at our health website in case you want to to improve your health with a help of general health products. http://1x.cbdthebestshop.com/fr/modafinil-en-ligne-jkanya-41306.html Our company provides supreme quality non prescription products. Visit our health contributing portal in case you want to look better. http://pi1.cbdthebestshop.com/sv/provigil-inget-recept-oladi-29813.html Our site offers a wide variety of non prescription drugs. Look at our health website in case you want to look better.
Douglasvor 3 ay önce
Kindest childrens porn clips PTHC CP

freetexthost.com/x3l6rzn11m

http://freetexthost.com/x3l6rzn11m
Raymondtum 3 ay önce

трансформаторная подстанция 6
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 14 7
 • 2 Sivasspor 12 7
 • 3 Trabzonspor 12 7
 • 4 Konyaspor 12 7
 • 5 Fenerbahçe 11 7
 • 6 İstanbul Başakşehir 11 7
 • 7 Antalyaspor 11 7
 • 8 Gaziantep FK 11 7
 • 9 Yeni Malatyaspor 10 7
 • 10 Galatasaray 10 7
 • 11 Göztepe 9 7
 • 12 Beşiktaş 8 7
 • 13 Denizlispor 8 7
 • 14 Çaykur Rizespor 8 7
 • 15 MKE Ankaragücü 8 7
 • 16 Kasımpaşa 7 7
 • 17 Gençlerbirliği 3 7
 • 18 Kayserispor 3 7
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Şanlıurfa'da En tatlı müze
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA