Advert
Advert

Arap kadını çetelerin zulmünü anlattı

DAIŞ çetelerinin barbarlıkları yüzünden Şêx Îsa kasabasından Halep’in Şexmeqsud mahallesine göç eden F.A. adlı Arap kadını, çetelerin kendilerine yönelik insanlık dışı uygulamaları sonucunda evlerini ve topraklarını terkedip kaçmak zronda kaldıklarını söyledi.

Arap kadını çetelerin zulmünü anlattı
Arap kadını çetelerin zulmünü anlattı İbrahim Uygur
Bu içerik 1462 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DAIŞ çeteleri, Türk devletinin ‘tampon bölge’ planı kapsamında Bab bölgesindeki halkları göçertip alanı insansızlatırmaya devam ediyor.

 

Halep’in kuzeyindeki Bab bölgesine bağlı Şêx Îsa kasabasından Halep’in YPG denetimindeki Şêxmeqsûd mahallesine göç eden arap kadını F.A. DAIŞ ve El-Nusra çetelerinin Ezaz, Bab ve Halep’in kuzeyindeki diğer birçok bölgede kendi topraklarında yaşanan halka karşı insanlık dışı uygulamalar geliştirdiklerini belirtti.

 

F :A., bir ay önce DAIŞ çetelerinin zulmünden dolayı Halep’in kuzeyindeki 106 köyde yaşayan kürt ve arap köylülerin göç etmek zorunda kaldığını ifade etti. F.A. ‘evlerimizi, mülkümüzü neyimiz varsa talan ettiler, el koydular’ dieyerek göç eden halkın çoğunun Şêxmeqsûd mahallesine yerleştiğini, çünkü burayı diğer tüm yerlerden daha güvenli bulduklarını  söyledi.

 

20 gün önce de kocası çete zulmünden dolayı Efrîn’e kaçan F.A. çetelerin kendilerini ‘kafir’ olarak tanımladığını söyledi ve « önce evlerimizi havan toparıyla vurdular, sonra köye saldırdılar. Insanlık dışı uygulamalarla kadınları kaçırıp kendi zevklerini tatmin ediyorlar. Bölge halkını köle gibi kullanıyorlar. Kimse göç etmek istemedi. Ama herkes artık mecbur kaldı dedi.

 

F.A. artan çatışmalarda çetelerin sivil halkı umursamadan her türlü ağır silah kullandığını ve bu yüzden bölge halkının çete korkusundan kaçtığını söyledi. F.A. kaçarken bile çetelerin vahşetine tanık olduklarını ‘Şêxmeqsûd ‘a gelirken kontrol noktalarında çeteler katlettikleri insanların kesilmiş kafalaını asmışlardı. Herkes görüp korkudan sinsin diye. Halk bu uygulamalardan dolayı bölgesini terk edip kaçtı’sözleriyle ifade etti.

 

Kadın, çocuk, yaşlı dinlemeyen çetelerin özellikle çocukları ailelerinden koparıp kendi amaçları doğrultusunda kullanmaya başladıklarını ve bunu özellikle yaptıklarını kaydeden F.A. kaçmakalarında çocuklarını çetelerden kurtarmanın da önemli bir etken etken olduğunu belirtti. F.A. herşeye rağmen insanların toprakların koparılmalarının da ölümle eşdeğer olduğunu söyledi.

 

 

 

ANHA

arap kadın ypj üzgürlük haber urfa çete zülmünü anlattı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa