Advert
Advert

Mersin'de gözaltına alınan kadınlara cinsel işkence

(DİHA) - Kadın katliamlarına dikkat çekmek amacıyla Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü binasına pankart asarken gözaltına alınan Yeryüzü Kadınları Platformu üyeleri, karakolda fiziki ve cinsel işkenceye maruz kaldıklarını belirtti.

Mersin'de gözaltına alınan kadınlara cinsel işkence
Mersin'de gözaltına alınan kadınlara cinsel işkence İbrahim Uygur
Bu içerik 2911 kez okundu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önceki gün kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü binasına pankart asarken gözaltına alınan Yeryüzü Kadınları Platformu üyesi 5 kadının, gözaltında fiziki ve cinsel işkenceye maruz kaldığı ortaya çıktı. Serbest bırakılan kadınlar, gözaltında yaşadıklarına ilişkin Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Yeryüzü Kadınları Platformu üyesi Sibel Yalçın, yaptıkları eyleme dikkat çekerek, barışçıl eylemlerine saldıran özel güvenlikçiler ve polisler tarafından darp edilerek gözaltına alındıklarını söyledi.

 

Götürüldükleri karakolda polis tarafından çıplak arama yapılmak istendiğini kaydeden Yalçın, buna izin vermedikleri için darp edildiklerini ifade etti. Devletin kadından sorumlu bakanlığında şiddet gördüğünü belirten Yalçın, kadın cinayetlerinin bu kadar artmasının sebebinin ortada olduğunu kaydetti.

 

Ardından konuşan HDP Mersin Milletvekili Çilem Küçükkeleş de, hala börek açmaktan bahseden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olduğunu ifade ederek, Yeryüzü Kadınları'nın tamda bakanlığın nerden bakması gerektiğini gösterdiğini söyledi. 

 

(ba/eal/pu)

 

kabil bomba saldırı ölü yaralı haber dünya türkiye taliban terör türkiye kaza yaralı
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mehmet     2015-09-11 bunu yazan şerefizler köpektir şerefisiz olmasanız bu yorumu yazmasınız çakallar itler
ermeni piçleri kürt arkadaşlarım sayenizde korkar oldu her saniye tedirginlikle yaşıyorlar domuzun dööllleri alayınızın kafası koparılacak.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fransa’da rehine krizinde 2 ölü 12 yaralı
Fransa’da rehine krizinde 2 ölü 12 yaralı
Nevşehir’de F-16 uçağı düştü
Nevşehir’de F-16 uçağı düştü
şanlıurfa urfa