Advert
Advert
Advert
 HARDAL TOHUMU
Mustafa Mızrak

HARDAL TOHUMU

Bir niyet ortaya koyduğunuzda ayrıntılara çok dikkat etmek gerekir. Çünkü Yaratıcıya "işte tam da böyle bir şey istiyorum diyorsunuz" ve ne istediğinizi net belirtmelisiniz. Burada "Yaratıcı benim ne demek istediğimi bilmiyor mu" gibi bir düşünce aklınıza gelebilir... Evet tabi ki biliyor ancak istememizi de istiyor öyle olmasa idi DUA sistemini kurmazdı. Ancak siz "benim için en iyi olacak şekilde..." dediğinizde, isteğiniz size başka şekillerde de gelebilir. Çünkü o sizin için neyin doğru olduğunu biliyor.

Sonuç istediğiniz gibi olmuyorsa Niyetinizin olmamasını engelleyen daha baskın bir inanç taşıdığınıza işaret eder.

 

Yemek yiyen bir kişinin beyin dalgalarıyla yemek yemeye niyetlenen kişinin beyin dalgalarının aynı şekilde çalıştığı bilimsel olarak açıklanmış.Bu çalışma yemek yeme esnasında beyinde oluşan sinir faaliyetinin düşünce anında da ortaya çıktığını kanıtlamıştır.

Buna göre bir insan karşısında gördüğü bir hareketi kendi yapmış gibi nöronlar ateşlenip harekete geçiyor tıpkı ayna gibi karşıyı taklit edip yansıttığı için de ismini buradan alıyor.

Öyle ki bir insanı limon yerken gördüğünüzde siz yemiş gibi ağzınız sulanabiliyor. Ya da karşınızda biri esnediğinde sizde esniyorsunuz. Gülmek, ağlamak, neşe coşku gibi duygu durumları da buna dahil, karşıdaki tarafından çok çabuk taklit ediliyor.

Bu da bize çok önemli bir şeyi ispat ediyor; beyinde bir şeye niyet etmekle onu yapmanın aynı olduğunu!

Bir şeyi yapacağınızı zihninizde tasarlayıp bunu yapmayı düşünmeniz NİYETTİR.

Niyetleri söze dökerek ifade etmek onların güç kazanmasına neden olur.

 

İsteklerim olmuyor derken acaba biz istemeyi bilmiyor olabilir miyiz?

Araba almak istiyorsunuz bunun için niyet ediyorsunuz ama içinizden de "o kadar param yok nasıl olacak ki?" dediğinizde bu niyetinizi farkında olmadan iptal ediyorsunuz.

Kalpten bir şey dilediğimizde Yaradan bunu mutlaka duyar ve ismimizin yanına not düşer

- Ayşe'ye bir ev!

Sonra karamsar bir anımızda isyan ederiz "Hadi canım nereden ve nasıl olacak ki?"

Yaradan yine bizi duyar ve ismimizin yanına not düşer

-Vazgeçti!

Bir şeyin olacağından şüphe duyduğunuzda onun olmaması ihtimalini de ortaya koyuyorsunuz. İmanınızın gücüne dikkat edin.

Sonuç güçlü inancınız baskın çıkıyor. İnançlarınız bilinçaltındaki düşünce kodlarınızdır! İmanınızın tam olması gerekir, siz nasıl olacağı kısmı ile ilgilenmeyin. O bir şekilde yol bulup size gelecektir..

 

Bir kez Niyet ettikten sonra olacağına dair en ufak şüphe duymayın. Endişe korkudur. Korku da karanlık .. Dolayısıyla duyduğunuz şüphe size karanlığa çeker!

Bakışınız ne kadar net olursa alanın bize geri dönüşü o kadar etkili olacaktır. Duanın öncesinde gerçekten ne istediğinizi belirleyin ve sonuca odaklanın.

Neden bu sonucu istediğinizi kendi kendinize sorun. En derin niyetiniz yada isteğiniz nedir? Neden?En derinlere inene kadar incelemeye devam edin.

 

Sessiz zaman çok önemlidir. Çünkü değerlendirmeye ve anlamlı sonuçlara ulaşmaya olanak sağlar. Dua içinde aynı şey geçerlidir, dua sizin ilahi olanla iletişiminizdir. Bu sessizlik anlarında çok değerli iç görüler ortaya çıkar.

Dua ederken dinlemekte çok önemlidir. Bazen korkularımız, isteklerimiz, şikayetlerimiz ağımızdan dökülüverir.

 

Sevgiyle kalın. Birbirinizi candan sevin. Çünkü sevgi birçok kötülüğü   örter. 

                Mustafa Mızrak

                                Gazeteci / Yazar

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit