Advert
Advert
Suriye ve Arap Ülkelerindeki İç Savaşlar
Abdullah Özdemir

Suriye ve Arap Ülkelerindeki İç Savaşlar

Bu içerik 26821 kez okundu.

Suriye sizin için ne derecede önemli onu bilmiyorum ben bu satırları yazarken gözümden yaş geliyor. Erkekler ağlamaz lafı bana göre değil Ağlamaktan hiçbir zaman utanmadım duygularım acılarım beni öldürülen Müslüman kardeşlerimiz için beni boğuyor boğduğu zamanda gözyaşlarımı tutamıyorum.

 

Okurlarımı tanımıyorum ama sizlerle paylaşmak istiyorum. Okudukça yeryüzünde Müslüman ve insanlar üzerinde oynana oyunlar yüzünden her gün yüzlerce Müslüman kardeşlerimiz katlediliyor.  İnsanoğlu bugüne kadar birçok neden için savaşmıştır: Para, doğal kaynaklar, şan onur toprak ve ufak tefek şeyler için başlatılan savaşlar ve Ölüm makineleri ortaya çıktı. Yargısız su valsız çoluk çocuk demeden insanları katlettiler toplu infazlar evet biz Müslümanız peki bu davranışlar dinimize yakışıyor mu? Bu savaşlarda Çocuklar savaşta ölüyor ve yaralanıyor, fiziksel, psikolojik ve cinsel travmaya uğruyorlar sivil vatandaşlar hayatını kaybediyor.

Nitekim İslâm, hem bütün insanların kök itibariyle kardeş hem de müminlerin aynı dine mensup, aynı hukuk, ahlâk ve değerler sistemine bağlı bulundukları için kardeş olduklarını halde Arap Ülkelerinde Müslümanlar arasında da iç savaş çıktı. Aynı dinin ve Müslüman kardeşlerin arasında başka ülkelerin tarafından paralar dökülerek Müslümanların üzerinden oyunlar oynan oyunlardan dolayı çatışmalar olmuştur. İnsanlar ölüyor çocuklar ölüyor Anneler çocuklarını toprağa gömüyor fakat dur diyen hiç kimse olmuyor. 

Müslüman ülkeleri olarak toplumu, hem dışarıda hem içeride meydana gelen haksız çatışmalar karşısında ilgisiz kaldı.

 

 Müslüman ülkeleri duyarsız kaldı, barış ve adaletin gerçekleşmesi için elinden geleni yapmakla yükümlü değimliyiz.

 

 

 

Peki, neden Müslümanların üzerinde bu kadar büyük oyunlar oynanıyor. Suriye’de her gün kaç tane Müslüman kardeşimiz hayatını kaybediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Ödemiş de Minibüs uçuruma yuvarlandı: 3 ölü
Suriye ordusu  birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
Suriye ordusu birkaç saat içinde Afrin'e girecek iddiası
şanlıurfa urfa