Advert
Advert
Advert
   BAŞKA PENCERE
Mustafa Mızrak

BAŞKA PENCERE

Son küresel kriz dalgası dünyada global dengeleri alt üst ederken, bu durumun bizim ekonomimize de  önemli oranda yansıması oldu.

 Burada en büyük etken küresel kriz şartlarının oluşturduğu hava ile kurların yükselişe geçmesi olmuştur. Ancak daha önceleri kurların artmaması bazı çevrelerce sanki kalıcı bir durummuş gibi övünç meselesi olmuşsa da bu gün dizginlenemez hale gelmiştir.

 Peki  bu kurlarla ilgili aşırı oynaklık en fazla hangi sahada tesirini göstermektedir.Şu anda ki döviz fiyatlarının durumu sanayi üretiminin düşmesine ve istihdamın olumsuz yönde etkilenmesine sebep olacaktır.

 

                 

 " Bu süreç tamamen işçi çıkarmalara gidecek, üretim yapamayan sanayici ne yapacak ? sipariş alamıyorsa makinaları durduracak, bunu karşılığında da durmuş makinanın başındaki adama iş veremediğiniz müddetçe onu nereye kadar çalıştırabilirsiniz ? "

 İşte manzara bu ... kış mevsiminin bütün şiddetiyle yaklaştığı  ihtiyaçların kat be kat arttığı şu günlerde dileğimiz o dur ki  çalışma hayatımız böyle bir durumla karşı karşıya kalmasın, sadece iş hayatımı ? işsizlik deyince  alan oldukça genişliyor, yaşadığımız aile ortamlarına bir göz atarsak  ekmeğin artık Arslan' ın midesini de geçtiği yani, bütün aile fertleri evde çalışan bir kişinin eline baktığı, özellikle diplomalı gençlerin gelecekle ilgili hiç bir ufki görüntüleri olmadığı gibi, umutsuzluktan sigara hatta içki gibi  kötü alışkanlıkların tesirine giriyor, kahve köşelerinde sinirsel travma sahibi oluyorlar.

 

 Bütün bu görüntülere rağmen anlı şanlı seçim propagandaları yine başladı. yine vaatler, umutlar dağıtılmaya devam edecek, pembe nutuklar atılacak

SEVGİYLE KALIN.

Mustafa MIZRAK

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit