Advert
Advert
Advert
İZİ OLMAYANIN SÖZÜ OLMAZ
Selahattin Demir

İZİ OLMAYANIN SÖZÜ OLMAZ

Şanlıurfasporda bazı yöneticiler bağ da izlerinin olmadığının farkına vardılar ki yanlışlarını örtbas edebilmek gündemi lehlerine çevirerek tepkilerden kurtulmak becerileri devam ediyor.

Şanlıurfasporu değil de kendilerini her fırsatta kollayan sözde spor adamlarına sözlerini söyleterek memlekete zaman kaybettiriyorlar.

Yıllardan bu yana hedefler koydular fakat sonunda koydukları hedeflerin uzağında kalmaya hep mahkûm oldular.

Genç sayımızla övündüler futbol fabrikası kuracağız dediler gerekenleri yapmadılar Genç Yetenekleri harcadıkları yetmezmişçesine birde okuldan mahrum bıraktılar.

Kongre yaptılar yönetici sayısını çoğalttılar şimdide sil baştan yine tüzük kongresi yapma düşüncesiyle sil baştan bu defa sayısını artırdıkları yönetici sayısını azaltmaya gidecekler.Bir gün yaptıklarını diğer gün bozmada oldukça yetenekliler.

 

Futbolcu kadrosunu gençleştireceğiz dediler tam tersi yaş ortalamasını yükselttiler.

Hep Süper lige çıkacağız deyip nerdeyse alt kümeye yaklaştılar. Para harcamayı şampiyonlukla eş değer olacağını zannettiler.

Bana göre bu durumdaki bir yönetimin söz söylemeye ‘’Aklına geleni işlemeye her ağacı taşlamaya’’hakkı yok.

Bahsettiğim spor adamlarının da Şanlıurfalı gençleri ve memlekette sosyal sorumluluk projelerine imza atmış Şanlıurfalı Antrenörlerimize ‘’futbolcu yetiştiremiyorsunuz’’ diyerek yöneticilerin yanlışlarından  biz antrenörleri eleştirmeleri acımasızlıktır.Yabancı şöhret hayranlığınız size normal gelebilir.Ama bize yeter ki gölge etmeyin emeğe saygı.

Bu memleket; ne zaman taşımış olduğu erdemlerle örf ve adetleriyle özünden çıkmış birikimli insanlarına sahip çıkabilirse; kaliteyi dışarıdan değil de kendi memleketinde düşürdüğü yerde arayıp bulmayı başardığında; her alanda markalaşır İstikrara kavuşur.

 

Yanlış tekrarların ize zararı bize değil en çok siz yöneticilere olur.’’Altın yerde pul olmaz’’ Kendini geliştiren Antrenörler, Gençler gecikmeli olsa da bir şekilde ‘’su yatağını bulur’’İdareciler ve Yöneticiler kaybederler.

Bakın yabancı hayranlığınızdan Şöhretli gördükleriniz yanınızda elini cebine koyarak para kazanıyor.Urfalı bir Antrenör eli cebinde para kazanamiyor.(ancak)

Büyükşehir Belediye Başkanı Şanlıurfaspor’u kampta ziyaret etti. Teknik direktör eli cebinde karşıladı.Şöhretlide olsa o kare sindirilmez. Başkan da sindirmez.Örfümüz bunu kabul etmez.

Teknik direktör Ankara Büyükşehir Belediye başkanının yanında o şekilde duramayacağı gibi Osmanlıspor Başkanının yanında cesaret edemez.El yapar para kazanır, Şanlıurfalı Antrenörler de eleştirilir neden? Cevabını bilirim ama yeri değil. 

Geçenlerde Sanlıurfaspor yöneticilerinden sayın Vedat Bucak sitemde bulunarak ‘’Şanlıurfaspor’a hem paramızı veriyoruz hem de acımasızca eleştiriliyoruz’’Söyledikleri son derece doğru.Maalesef  taraftarımız da tıpkı bir kesim medyamız gibi yaş ile kuruyu bir yakıyor. Bu memlekette para  emek veren yeter ki Urfalı olsun hep eleştirilir yabancı hayranları tarafından.Profesyonel takımlara o kadar Futbolcu kazandırmamıza rağmen hala spor programların da Şehirde hiç futbolcu çıkarmamışız  gibi acımasızca top yekun eleştiriliyoruz.

Gerçek şudur ki! O kadar futbolcu yetiştirdim ki sayısını çıkarmakta zorlanıyorum.

Şanlıurfa da Antrenör yok diyenlere futbolcu yetiştiremiyorlar diyenlere soruyorum! Neden yetiştirenleri hep gizliyorsunuz.

Sayın Yaşar Tosun,Bedih Şahapoğlu kimleri yetiştirmedi ki! Fevzi,Ferhat,Ahmet Pişkin,Ramazan Polatçı,Ramazan Yoğurt,İbrahim Peynir,İsmet,İzet,Adnan daha da ismini yazmadıklarım da var. Kıymetli Hocalarım bu memlekete çok katkı verdiler.

Şanlıurfa da yetişmiş bir Antrenör olarak şunları yaptım;Önemli sayıdaki profesyonel futbol kulüplerinin  ben yaptıktan sonra model aldığı Futbol Okulu ve Benden yıllarca sonra George Hagi’nin kurduğu Akademi. Daha yeni Proje diye söyledikleri Altınordu ve birçok  kulüplerin çalışmalarımdan model alarak kurduğu; Selahattin Demir Akademi’yi Şanlıurfa ve de Yurdun çeşitli bölgelerinde kurdum.

Gençlerbirliği,Ankaragücü,Kartalspor,Beşiktaş kulüplerine Şanlıurfalı gençleri kazandırdım. Şanlıurfa Belediye profesyonel takımına ve de Şanlıurfaspor’a  önemli derecede futbolcuları yetiştirip futbola yeni değerler kattım.

Karaköprü Altyapısından aldığım gençlerin önemli bir kısmını A takıma kazandırdım. İl özel idaresi Altyapısında çeşitli profesyonel takımlara futbolcu kazandırdım. Hala çalışmalarıma devam etmekteyim.

Gençlik Geliştirme Antrenörü olarak çalıştığım Kulübüm Altyapı kategorilerinde Türkiye’nin dört büyük kulübünü de geride bırakarak Altyapıda Türkiye birinciliğini aldı.

Daha yolun başındayız elbette ki; Şanlıurfaspor bize görev verme zahmetinde bulunur ise şartlar yer ve zaman oluşur ise;Şanlıurfaspor’una emekleri olan Yaşar Hocam,Bedih Hocam ve de Hüseyin Hocam gibi daha da Futbolcu Şanlıurfaspor’a kazandırabileceğiz.

Şöhretli olan Yavuz hoca Şanlıurfaspor’u küme eşiğinde bırakırken;Bedih Hoca Şanlıurfaspor’u  kümede tuttu.

Şöhretli diğer hocaların alt sıralarda bırakarak terk ettiği Şanlıurfaspor’u Hüseyin hoca ligde tuttu.Şöhretlinizi de göreceğiz.

Yumurtaya kulp takmanın ‘’Karı yok Arı çok’’ Memleket bizim bebenimiz bu bedene sahip çıkmalıyız sevgi saygıyla…

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit