Advert
Advert
Advert
REKLAM TANITIR KAZANDIRIR
Mustafa Mızrak

REKLAM TANITIR KAZANDIRIR

Reklam olmazsa olmazdır.

Reklam kısaca her türlü aracı kullanarak bir şeyi halka tanıtmak, ünlenmesini sağlamaktır.

Reklam için belirlenen bu ve benzeri yüzlerce kavram ilk çağlardan günümüze kadar hala değişmedi.

Ve giderek önemi daha da artıyor.Üniversitelerde Akademik eğitim olarak veriliyor.

İşletmeler kendi bünyelerinde reklam departmanı oluşturma çabasındalar.

Bir işletme sahibi eskiden olduğu gibi işletmenin her birimine ayrı ayrı müdahale edip patronluk yapmıyor.Yapamıyor dersek daha doğru olur.

Ve artık reklamın iyisi kötüsü olmaz değil. Olur.

Amaca uygun olmayan, hedef kitlesi belli olmayan reklamlar tüketici üzerinde silinmez olumsuz izlenimler bırakabiliyor.

Uzunca yılar Reklam konusunda enine boyuna araştırmalar yapıp bilimsel seminerlere katıldım. Ve bu alanda  bir çok konferanslar verdim. Ve hala yeni reklam mecralarının kullanımına yönelik çalışmalara devam etmekteyim

.Bu hususta sizleri fazla meşgul etmeden yapacağınız reklamların tüketici üzerinde ne kadar etki yapacağı konusuna kısaca değineceğim.

İşletmelerin ürettikleri veya sattıkları mal ya da hizmetler için pazar payı oluşturmak, kârlılıklarını artırmak, müşterilerin ilgisini çekmek için yapılan tanıtımların tümüne reklam diyoruz.

Tüketici gereksinim ve istekleri artıyor ve reklamı kaçınılmaz bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkarıyor.Ayrıca bu gelişmeler paralelinde bu mecralarda işletmenizi ön plana çıkarabilme, tüketici algısında olumlu yer edinme ve farkındalık yaratma da son derece zorunludur. Hedef kitleye ulaşmanın iyice zorlaştığı günümüzde işletmeler alışılmış reklam mecralarının dışında çok daha farklı mecralara başvurmaktadır. Şimdi reklamlar her yerdedir; kaldırımlarda, balonlarda, taksilerde, tuvaletlerde, bardak altlıklarında ve aklınıza gelebilecek, gözlerininiz görebildiği, kulaklarınızın duyabildiği her yerde.Bu yüzden günümüzde reklam mecraları geleneksel ve geleneksel olmayan reklam mecraları olarak ayrılmaktadır.

İnternet reklamcılığı da artık geleneksel reklam mecraları içerisinde kabul görmüş hatta ilk sıralarda yer almaya başlamıştır.

Bir internet haber gazetesinde ki her tıklama verdiğiniz reklamın tüketici tarafından o kadar takip edildiği, incelendiği anlamına gelir.Basit bir hesapla günde on bin tıklama alan bir haber sitesi ayda üç yüz bin kişi tarafından takip edilir. Bu da şu demektir  sizin bu sitedeki reklamınız 300 bin tüketici tarafından görüldü incelendi

Tüm reklam mecralarının seçiminde olduğu gibi bu reklam mecrasının da dikkatle seçilmesi gerekmektedir. Reklam vermek istediğiniz söz konusu haber sitesinin okuyucu üzerinde ki olumlu yada olumsuz izlenimi sizin firmanız hakkındaki izlenimle aynı oranda olacaktır.

Günümüzde dünya’nın her yerinde reklam verenlerin en çok kullandığı ve en çok geliri elde ettiği reklam mecrası internet reklamcılığıdır.Son olarak kısaca reklamın faydalarına değinip sizlere bol reklamlı günler dileyeceğim.Sitemize vermek istediğiniz reklamlar hususunda konunun uzmanı arkadaşlarımız sizinle irtibata geçip gerekli çalışmaları ivedilikle yapacaklardır.

Özetleyelim.
Reklam markanızın, ürününüzün veya hizmetinizin kısa sürede geniş kitlelere tanıtılmasını sağlar.

Reklam markanızın değerini artırır.

Reklam ürününüzün veya hizmetinizin kaliteli olduğu algısını yaratır,güven tazeler.

Tüketiciyi doğru ürünü veya hizmeti seçmeye yönlendirir.

Reklamlar sayesinde üretim ve istihdam artar ve ülke ekonomisine çok büyük maddi katkı sağlanır.SEVGİYLE KALIN ÇÜN KÜ SEVGİ HERŞEYDİR.


 


 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit