Advert
Advert
Advert
DEDE KORKMA
Mustafa Mızrak

DEDE KORKMA

 Bu yazıyı iki günlüğüne kızımı ve torunlarımı ziyarete gittiğim Diyarbakır gezimden izlenimlerim olarak kaleme aldım. Yedi yaşındaki torunumla yan yana uyuduk.Bana – Dede silah sesleri duyarsan korkma ha dedi.        

  Haberlerde ölümlerin bazıları sevinçle sunuluyor, bazıları “yüreğimize kor düştü yine” diye veriliyor.Adeta ülkenin tarihle tekerrürlü dansı . Savaş can alıyor, canlar alıyor. Yere yüzükoyun düşen çocuklarına ağlıyor analar.Sur’da yüreğin daralacağı kadar yerde, evine hapsedilmiş insanlar sokağa çıkamayınca ölüsünü kendi gömüyor.Savaş çok kirli vicdanını çoktan poşete koyup çöpe savurmuş.Sokağa çıkmanın yasak olduğu zamanlarda kaç insan açlıktan, duvarında açılan delikten giren şarapnel, bomba, gaz ve mermiden ölüyor bilinmez.Bizler tüm bu yaşanılanları,dayatmaları bilmiyoruz.Ve ezbere yorumlar yaparak birlikte barış içinde yaşayan halkların arasına aşılmaz uçurumlar koyuyoruz.

Bunca sağırlık şaşılacak şey. Ülkenin kan deryasına dönen Güneydoğusuna yüzümüzü dönmeliyiz.Her taraf harabeye dönmüş, Yıkılmış evler, ağlayan insanlar, yaşadığı toprakları terk etmek zorunda kalanlar bir parça vicdan sızısı yaratmalı.

Öldürülenlerin bir kısmına atılan sevinç çığlıkları arasında sunulan  haberlerin ne kadar yanlı olduğunu hepimiz biliyoruz.

En azından tarih bir gün dile gelirse, kayıpların azameti altında ezilmeyelim.

SEVGİYLE KALIN.ÇÜNKÜ SEVGİNİZ YOKSA İÇİ BOŞ ÇINLAYAN BİR BAKIR KAPTAN FARKINIZ OLMAYACAKTIR.

                               Mustafa Mızrak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit