Advert
Advert
Advert
KARA KARA KARTALLAR
Mustafa Mızrak

KARA KARA KARTALLAR

Bırak şimdi kahrolsun faşizm yazmayı KARA KARA KARTALLAR YAZ.

Ülkenin güneydoğusu savaş alanına çevrilmiş hemen her ailede bir can kaybı var.

İki odalı evlerini zaten olmayan işlerini bırakıp tandırını tavuğunu kapan düşmüş yollara.

Neden kaçıyorlar acaba.Sebep,KARA KARA KARTALLAR.

Amcalar,dedeler nineler Türkçe bilmiyor.Hatta çocuklar da bilmiyor.

Okul yok köyde su yok .elektrik yok,toprak yok,hayvan yok yani kaybedecek bir şeyleri yok

Neden yok acaba sebep KARA KARA KARTALLAR.

Benim sadece bir kaçını dile getirdiğim güneydoğumuzdaki kendi insanlarımızla savaş halini yandaş basın örtbas örtbas ediyor hatta ev sahibini suçlu çıkarıp içeri tıkıyor.Sebep yine aynı KARA KARA KARTALLAR.

Diyarbakır’da başlayıp bir çok güneydoğu kentine sıçrayan bu insani yangınını söndürmek yerine körükle alevi arttırma gayreti içende olunuyor. Birilerinin işine yarıyor bu vurdum duymazlık.Ateş usulca metropollere sıçrıyor,ama söndürülmüyor. Nedeni aynı KARA KARA KARTALLAR.

Güneydoğumuzda yılardır devam eden bu savaş halinin sebebi KÜRT SORUNUNUN ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜ. Yani KARA KARTALLAR.Ulusların kendi kaderini tayin hakkı teslim edilmedikçe Güney doğumuzda KARA KARA KARTALLAR uçamaya devam edecek.

Şimdi sadece sorun bu mu. Değil tabi.Belki en önemli sorun bu ama tek sorun bu değil.İşsizlik hat safhada mesela. Asgari ücretle geçinmek zorunda olanlar var mesela.İtiraf ediyorum yazılarımı yazarken en çek ta Türkiye’deki sorunlarda tıkanıyorum. O kadar çok anti demokratik uygulama var ki sıralama yapamıyor, balıklamasına dalıyorum en günceline.Kendi vatanlarını terk edip Türkiye’ye göç eden mülteci sorunu her geçen gün büyüyor. İddia ediyorum bir çoğu sokaklarda ,kaldırmalarda,parklarda yatıyor.Aç susuz. Kıyıya vuran çocuklar silinmiyor bakışlarımızdan.Rezilliğin daniskası Genç mülteciler asgari ücretin yarısına çalıştırılıyor,çocuklar kaldırılıp yere çarpılıyor.Her ilde barınak olabilecek boş duran onlarca yapı varken,hala bir kışı parklarda geçiren mülteciler var.İş bulamadığı için çöp toplayan sonrasında elinden arabası alınan gençler var.Ve mülteci sorunlarının çözümünü hiçe sayan yöneticiler var.Çocuklara tecavüzü neredeyse reva gören sözde din görevlileri var. Ve bu sapıklıklara karşı bir şey olamaz bir kereden diyen bir zihniyet var.Bu zihniyetten dolayı sapıklıkların artma ihtimali var.Sebep hep aynı .KARA KARA KARTALLAR.Eğitim sorunu var .Ve bu sorun her geçen gün büyüyor.Özetle çarpık bir müfredat ve diplomalı işsizler ordusu. Peki İstihdam edilebilecek iş alanlarını bilmiyor mu sayın yöneticiler. Eğitimden sonraki sorunları hesap edemeyecek kadar az mı gelişmiş düşünce mekanizmaları. KARA KARA KARTALLAR yine tek neden. Mesela enerji sorunu.Hala nükleer santrallerin savunuculuğunu yapan sayın enerji sorununu çözme seçilmişleri kime niçin peşkeş çekerler o güzellim yaylaları,turizm alanlarını. Gerekçe her ne kadar küreselde olsa kök yine aynı

 

KARA KLARA KARTALLAR.

 

İzmir'de sendikalar yaklaşan 1 Mayıs öncesinde bildiri dağıtımı yaparak mitinge katılım çağrısında bulundu. Bildiri dağıtımı yapan sendikacıların önünü kesen polisin 'Böyle olmaz yürüyorsunuz' tepkisine sendikacılar 'Yürümeden nasıl bildiri dağıtacağız?' sorusuyla cevap verdi.Sebep çok çarpıcı .KARA KARA KARTALLAR. Her yıl olduğu gibi bu yılda 1 MAYIS’TA Tomalar sahada olacak.İnsanlar hırpalanacak ezilecek . Göz altına alınacak .Ve insanlar belki de bir şekilde meydanlarda ölecek. Sebep hiç tartışmasız yine aynı.

 

KARA KARA KARTALLAR.

 

Daha öncede benzeri açıklamalar yapan Meclis Başkanı İsmail Kahraman çıkıp büyük bir cüretle “Laiklik anayasada olmamalıdır”açıklamasında buluyor.Bu söyleme tepki verenler suyla yere yıkılıp copla yumuşatılıyor.Sonra da dinlenmesi için göz altına alınıyor .Gerekçe yine aynı KARA KARA KARTALLAR.Sorunlar bu kadarla da kalmıyor tabi.Ben sadece öne çıkanların bir kaçını KARA KARA KARTALLAR girişi ile irdelemeye çalıştım. Orta okullardan sonra 3 yıl ara verdiğim için Adana Akşam Ticaret Lisesine gidiyorum.Sınıfta yaş ortalaması 29. Tam karşımızda,öğretmen masasının üst tarafında kocaman bir BROTHER Marka daktilo şeması var. Öğretmen on parmak daktilo öğretiyor . Önümüzdeki daktilonun tuşlarına bakmadan duvardaki şemaya bakarak KARA KARA KARTALLAR YAZMAMIZI İSTİYOR. Ama ben KAHROLSUN FAŞİZM YAZIYORUM. Öğretmen bırak kahrolsun faşizm yazmayı KARA KARA KARTALLAR YAZ Diyor.Sayın genç ve başarılı meslektaşımla paylaştık KARA KARA KARTALLAR hatırasını. Yazmalısın bunu dedi ben de yazdım.Aradan otuz yedi yıl geçti ve ben yine yazıyorum. Kahrolsun Faşizm yaşasın halkların kardeşliği. Sevgiyle kalın. Çünkü sevginiz yoksa içi boş çınlayan bir bakır kaptan farkınız olmayacaktır.

 

�nkü sevginiz yoksa içi boş çınlayan bir bakır kaptan farkınız olmayacaktır.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
BM: Türkiye'nin Afrin operasyonu endişe vericidır
 Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit
Isparta'da eğitim uçağı düştü 3 şehit