Tgt  Anayasa  Değişikliğine  Evet

Tgt Anayasa Değişikliğine Evet

Türkiye Gençlik Teşkilatı Genel Başkanı Hakan Polat Muhabirimiz Abdullah Yiğit `e Anayasa Değişikliği İle ilgili Açıklamalarda bulundu .

GÜNCEL - 2017-01-11 23:21:14 Bu içerik 2328 kez okundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA 

 

Türkiye Gençlik Teşkilatı  Genel  Başkanı Hakan Polat  Muhabirimiz  Abdullah Yiğit `e Anayasa  Değişikliği İle ilgili Açıklamalarda bulundu .

Polat ; Anayasa  Değişikliği Teklifiyle bir Rejim değişikliği değil, sadece ve sadece bir hükümet sistemi değişikliği, aslında daha da doğrusuyla bir hükümet sistemi netleştirmesi söz konusudur. 
Yürütme yapısı kendi içinde iki başlılık  Arzetmektedir. Bir tarafta hiçbir sorumluluğu bulunmayan Cumhurbaşkanı ile öbür tarafta, halkın oylarıyla seçilmiş TBMM’nin içinden çıkan ve başında başbakanın olduğu ve tüm sorumluluğu üzerinde taşıyan bir makam söz konusudur.
İki başlılıkla yönetilmek ülkede istikrarın önüne her zaman bir set olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Türk ananelerine göre ailede bir reis vardır. Aile bireyleri reis’in kontrolü altında bir hayat geçirmektedir. Önemli krizleri ve tıkanıklıkların çözümlenmesinde aile reisi tüm riskleri yüklenen kişidir. 
Bu bağlamda, Cumhurbaşkanları ile hükümetler arasında yetki-sorumluluk ilişkileri çerçevesinde önemli sorunlar ve sıkıntılar her daim karşımıza çıkmaktadır. Türk milletinin, devletimizin ve memleketimizin ihtiyaçları doğrultusunda krizleri ve sıkıntıları çözen bir tutum sergilemek boynumuzun borcudur. 
15 Temmuz 2016’da tarihimizin en büyük ihanetlerinden biriyle karşılaşmış bulunmaktayız. Bu ihaneti unutmayacağız, unutturmayacağız. Yaşanılan bu ihanetten sonra devletin bekası için uygulanan politikaları desteklememiz ülkenin menfaatleri için çok önemlidir. Dost ve düşmanımızı tanıdığımız bu girişimden sonra tek başlılığın önemi bir kez daha ön plana çıkmıştır. 
Yazımı küçük bir kıssadan hisse ile tamamlamak istiyorum;
Birgün Yavuz Sultan Selim Han, pazarın birini gezmeye karar verir ve saka kuşlarının satıldığı bir tezgaha yönelir. Bütün sakalar 1 altındır; fakat bir tanesi ayrı bir kafes içinde ve 50 altındır. 
Yavuz Sultan Selim sorar:
-Bunlar 1 altın da bu neden 50 altın?
Satıcı:
-Hünkarım 50 altınlık olan ötüşüyle diğer saka kuşlarını kendine çeker ve yakalanmalarını sağlar.

Yavuz Sultan Selim, 100 altını çıkarıp adama verir ve "ver o kuşu bana" der. Herkes şaşkınlık içinde, "ne yapacak acaba koca padişah bir saka kuşunu?" diye düşünürken Yavuz Sultan Selim kuşun kafasını tuttuğu gibi gövdesinden ayırıverir ve der ki:  KENDİ IRKINA İHANET EDENİN SONU BUDUR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER