Kobanê ve rojava Haberleri
Giriş Tarihi : 07-10-2016 17:19   Güncelleme : 07-10-2016 17:19

Halep’te Katliam 32 sivil yaşamını yitirdi

Baas rejimi ve silahlı muhalif gruplara arasında Halep’te çıkan çatışmalarda yine siviller kurban edildi. Yaşanan çatışmalarda 32 sivilin yaşamını yitirdiği belirtiliyor.

Halep’te Katliam 32 sivil yaşamını yitirdi

Baas rejim güçlerinin Helep’in doğusunda Şêx Xidir, Beyîdîn, Saxûr, Mesakin Henano, Bustan El-Başa, El-Hilk, Bustan El-Qesir, El-Iwêce, El-Heyderiye ve Şêx Faris mahallerinde silahlı muhalif grupların kontrolünde bulunan alanları bombaladığı belirtildi.

 

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, sivillerin de yaşadığı alanlarda rejim güçlerinin bombardımanı sonucu 13 kişi yaşamını yitirdi. Onlarca kişinin yaralandığı rejim saldırılarında, çevredeki ev ve işyerlerinde de ağır çapta hasar meydana geldi.

 

Diğer yandan silahlı muhalif grupların, rejim kontrolünde buluna El-Cemîliye, El-Hemdaniye, El-Silêmaniye, kolana El-Tilel ve El-Meydan mahallelerine havan toplarıyla saldırıyla saldırdığı, saldırılarında aralarında kandın ve çocukların da bulunduğu 19 kişinin yaşamını yitirdiği ve 80 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

 

Kaynaklar, yaralanan sivillerin El Razî ve Heleb El-Camyî hastanelerinde tedavi altına alındıklarını belirtti.

 

Öte yandan bölgenin pek çok yerinde rejim güçleri ve silahlı muhalif gruplar arasında çatışmaların devam ettiği bilgisi paylaşıldı.