SİYASET
Giriş Tarihi : 27-10-2016 20:23   Güncelleme : 27-10-2016 20:23

Şanlıurfa Dbp'dan Basın Açıklaması

Şanlıurfanın Hdp ve Dbp İl Başkanlığı parti binası önünde basın açıklaması yaptılar . Basın açıklamasına katılanlar ise Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan ,Hdp İl Başkanı Ayşe Sürücü ,DBP Şanlıurfa İl Eş Başkanları Yasemin Kılıç,Celal Babacan ve çok sayıda partililer katıldı

Şanlıurfa   Dbp'dan Basın Açıklaması

ABDULLAH YİĞİT 


Şanlıurfanın Hdp ve Dbp İl Başkanlığı parti binası önünde basın açıklaması yaptılar .
Basın açıklamasına katılanlar ise  Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan ,Hdp İl Başkanı Ayşe Sürücü ,DBP Şanlıurfa İl Eş Başkanları Yasemin Kılıç,Celal Babacan ve  çok sayıda partililer katıldı. 
Dbp Şanlıurfa İl Eş Başkanı Yasemin Kılıç yaptığı Basın açıklamasında şunları söyledi :Bugun ortadoğuda küresel ve bölgedeki egemen güçlerce 3. Dunya savasi diye nitelendirilecek bir savas yasanmaktadir. Ortadogudaki bu 3 dunya savaşı bir boyutuyla adı konmamış bir sekilde Türkiyede yasanmaktadir. Özellikle 7 haziran seçimi sonrasi alevlenen hukuksuzca saldırılar, 15 temmuz darbe girişimi ile başlatılan OHAL uygulamasi kapsamında KHK larla meşrulaştırılmıştır. Nitekim sayın cb bir açıklamasında"ohal sayesinde yapamadıklarımızı yapıyoruz" diyerek bu gerçeği itiraf etmiştir.

Darbeyi sadece apoletliler yapar sanilir oysa ki tarihte yaşananlar,apoletsizlerin de darbeler yaptığını göstermiştir. Bugun yaşananlar apoletsiz darbecilerin uygulamalarıdır. türkiye Cumhuriyet tarihinden bu yana bircok darbeyi yaşamış, görüldüğü uzere bugun mevcut hükümet tarafından gerçekleştirilen darbe neredeyse butun bunları aratır duruma gelmiştir. Bugun başta kürt siyasal hareketi olmak uzere devrimci demokratik sosyalist güçler,iktidara muhalif olan butun toplumsal kesimler, iktidar ve ittifak içerisinde olduğu işbirlikçilerinin bugüne kadarki darbe süreçlerini aşan uygulamalarına maruz kalmıştır. Sendikalar kapatılmış,emekçiler isinden olmuş,basın yayın organları üzerine görülmedik bir tarzda yasaklamalarla ekranlari kapatılmış, kurum ve kuruluslarina el konulmus, gazeteciler, akademisyenler, bilim-insanlari,yazarlar,eğitimciler,siyasetçiler,seçilmişler,cezaevine tıkılmış,en basit demokratik tepkisini göstermek isteyen halklarin üzerine jopla gazla,suyla her türlü siddet uygulanmış,kadınlar saçlarından yerlerde sürüklenmiş,hendekler bahane edilerek kentler yakılmış,yetmemis kış gunu çadırlarda barınacak olan insanlarin çadırları yıkılarak kendi topraklarini yurtlarını tarihlerini kültürlerini terk etmeleri istenmiş, 24 belediyeye bir gunde kayyum atanarak halkin iradesi yok sayılmıştır. son olarak amed buyuksehir belediye es baskanlari gozaltina alınarak darbe uygulamarına son hızıyla devam edilmektedir. Bilinmelidir ki tarihte egemenler sömürgeciler tankları toplari, silahlarıyla bütün halkin emekleriyle elde edilmiş birikimlerin gücüyle her türlü zor ve zulmü uygulayanlar inancı kararlılığı ve umuduyla bütün bunların karşısında onurlu ve dimdik durmayı başarmıştır. Bugun de başta kürt halki olmak uzere yaşanan faşizm karşısında dimdik ve onurlu bir sekilde mücadelesini buyutecektir. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. Bizler butun bu uygulamaları kınıyoruz. Bu faşizan uygulamaları yapanlar toplumun vijdaninda hakettiği yerdedir.biz insanlık onuru ve değerleri için mücadele yürütenler bu toplumun tarihsel bilinci ve vicdanıyız. Ve biz bugün tarihin hicbir doneminde olmadigi kadar büyük kazanacagiz.


Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan  ise yaptığı Basın Açıklamasında şunları söyledi : Halkın iradesine sahip Çıkacağız  sonuna kadar .Diyarbakır büyükşehir  belediye başkanlarımızın  göz altına alınmasına ve belediyelere yönelik kayyum olayını kınıyorum ve her zaman secilmişlerin demokratik yaşamın demokratik sistemin yanında ve onun kurumsallaşması içinde  mücadele edeceğimizi  belirtiyorum.saygılar sunuyorum.