Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 03-11-2016 15:50   Güncelleme : 03-11-2016 15:50

VALİ TUNA: “YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna,Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu’nu ziyaret ederek, Başkan Osman Gerem ve diğer dernek başkanlarıyla bir araya geldi.

VALİ TUNA: “YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ

Vali Tuna’nın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren Gerem, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Diğer yardım kuruluşlarının başkanları da taleplerini ve görüşlerini Vali Tuna’ya iletti.

 

Yapılan çalışmaları yakından izlediklerini belirten Vali Tuna: “Derneklerimizin ve yardım kuruluşlarının çalışmalarını bizler ve halkımız biliyoruz. Ama bilmeyenler için bunun doğrusunu iyi anlatmamız gerekiyor. Bunun için bu kardeşlerimize Türkçe öğretmek öncelikli hedeflerimizden birisi olmalı. Günlük hayatta kullanabilecekleri kadar Türkçeyi öğretebilmemiz, doğru iletişim açısından da önemli. Bu misafirlerimizin sağlıklı iletişim kurabilmeleri ve tek taraflı bir dezenformasyona maruz kalmamaları için önemli. Valilik olarak bizler sizlerin yanında olacağız. Gönüllü faaliyetleri hep birlikte özendireceğiz. Yaralarımızı birlikte saracağız ve destek olmaya çalışacağız” diyerek yardım çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Ziyarette Vali Yardımcısı Ahmet Yıldız ve Vali Danışmanı İbrahim Akgün’de hazır bulundu.