Birecik
Giriş Tarihi : 06-11-2016 12:02   Güncelleme : 06-11-2016 12:02

Birecik'te sahil projesi

ŞANLIURFA'nın Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, ilçenin turizmde marka olması için projeler hazırladıklarını belirterek, sahil projesiyle ekonominin canlanacağını söyledi.

Birecik'te sahil projesi

Birecik'te belediye tarafından sahil yolu projesi çalışmaları devam ediyor. Fırat Nehri'nin geçtiği Birecik İlçesi'nde yapımına başlanılacak olan sahil projesi, 3 etaptan oluşuyor. İlçe ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan proje kapsamında 5 yıldızlı otel yapılacak.

İlçenin Turizm açısında bir marka haline getireceklerini ve projeler hazırladıklarını ifade eden Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, "Burada büyük alışveriş merkezlerimiz yok. Gelen turist konaklamadan gidiyor. Turisti uzun süre burada konaklatmak için 5 yıldızlı otel yapılması için çalışmalara başladık. İlçemiz Güneydoğu'nun incisidir. Kafe, restoran, spor sahaları, yürüyüş parkurları ile renklenen sahil projemiz artık yeterli gelmiyor. Üçüncü etaba başlama nedenimiz de budur. İlçemize bir de otel kazandırdığımızda tam bir eğlence dinlenme konsepti oluşturulmuş olacağız" diye konuştu.