ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 10-11-2016 13:57   Güncelleme : 10-11-2016 13:57

Mardin' Derik İlçesi'nde patlama Kaymakam dahil yaralılar var

MARDİN'in Derik İlçesi'nde öğle saatlerinde Kaymakamlık binasında büyük bir patlama meydana geldi. Valilik saldırıda Kaymakam ile birlikte 3 kişinin yaralandığını bildirdi.

Mardin' Derik İlçesi'nde patlama Kaymakam dahil yaralılar var

Saldırı saat 12.10'da, Kaymakam Muhammet Safitürk'ün makam odası önünde meydana geldi. Patlamanın hemen ardından Kaymakamlık binasına çok sayıda güvenlik görevlisi ve sağlık ekibi sevk edildi.

 

Valilik, EYP ile düzenlenen saldırıda, Derik Belediyesi'ne eylül ayında kayyum olarak da atanan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk ve 2 kişinin yaralandığını açıkladı. Yaralılar ambulanslarla Derik ve Kızıltepe'deki devlet hastanelerine götürülerek tedaviye alındı.

 

Güvenlik güçleri çevredeki tüm yolları kapatarak operasyon başlattı.

 

Sağlık Bakanlığı: Yaralı Kaymakam Diyarbakır’a naklediliyor

 

Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Mardin'in Derik ilçesinde kaymakamlık binası yakınlarındaki roketaktarlı saldırıda yaralanan Derik Belediyesine kayyum olarak atanan kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesine nakledildiğini bildirdi. Safitürk’ ün ilk tetkik ve tedavisinin ardından gerektiğinde hazır halde bekletilen uçak ambulansla Ankara'ya naklinin planlandığı belirtildi.

 

DERİK (Mardin) (DHA)