KADIN
Giriş Tarihi : 26-11-2016 23:36   Güncelleme : 27-11-2016 12:07

Kadınlar Karanfil Dağıtarak Basın Açıklaması Yaptılar

25 kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü dolayısı ile ilgili HDP Kadın Meclisi Tarafından Şanlıurfa Ahmet Bahcivan İş Merkezi Önünde basın açıklaması yapıldı. Katılanlar ise : Hdp Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan ,Dbp Şanlıurfa İl Eş Başkanı Yasemin Kılıç, Şanlıurfa İl kadın Platformu üyeleri, Hdp İl Eş Başkanı Ayşe Sürücü ve çok sayıda kadınların katılımı ile yapıldı .

Kadınlar Karanfil Dağıtarak  Basın Açıklaması Yaptılar

ABDULLAH YİĞİT –ŞANLIURFA 


25 kasım kadına  yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü  dolayısı ile ilgili HDP Kadın Meclisi Tarafından Bügün  Şanlıurfa Ahmet Bahcivan İş Merkezi Önünde  basın açıklaması yapıldı.


Katılanlar ise : Hdp Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan ,Dbp Şanlıurfa İl Eş Başkanı Yasemin Kılıç, Şanlıurfa İl kadın Platformu  üyeleri, Hdp İl Eş Başkanı Ayşe Sürücü  ve çok sayıda kadınların katılımı ile yapıldı .
Hdp il Eş Başkanı Ayşe Sürücü Yaptığı Basın Açıklamasında Şunları Söyledi : 25 kasım kadına  yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele gününün  simgesi mirabel kız kardeşlerin Dominik cumhuriyetinde  diktatörlüğe  karşı yürütükleri özgürlük mücadelesi nedeniyle katledilmesinin üzerinden 56 yıl geçti . 1960  yılında bugüne Kadar  Mirabel kardeşlerden itibaren  kadına karşı  baskı bitmedi  devam ediyor  ,direniş  kadınların üzerinden baskılar  hiç durmadı devam ediyor .


Hdp Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan ise yaptığı basın açıklamasında ise şunları söyledi : 25 kasım kadına  yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü nedeniyle buradayız . yıllardır   bu tarihin neden  secildiğini   arkadaşımız belirtiğini  gibi  3 kız kardeşin  Dominik cumhuriyetinde  diktatörlüğe  karşı yürütükleri  Özgürlük mücadelesi nedeniyle katledilmesinin üzerinden  yıllar geçmesine rağmen kadına karşı  şiddet bitmediğini ifade ederek   Bizler her günümüzü kadına karşı gerçekleşen şiddete karşı mücadele vererek geçiriyoruz dedi.

Basın Açıklamasından sonra  Hdp Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan ,Dbp Şanlıurfa İl Eş Başkanı Yasemin Kılıç, Şanlıurfa İl kadın Platformu  üyeleri, Hdp İl Eş Başkanı Ayşe Sürücü  ve beraberindeki kadınlar  Şanlıurfa Atatürk caddesinde  ellerindeki Karanfilleri  kadınlara tek tek dağıttıktılar  kadınlar gününü kutladılar .