DÜNYA
Giriş Tarihi : 29-11-2016 17:58   Güncelleme : 29-11-2016 17:58

Kolombiya'da Chapecoense takımını taşıyan uçak düştü: 76 kişi öldü, 5 kişi kurtuldu

Kolombiya'da Brezilya’nın Chapecoense takımını taşıyan uçağın düşmesi sonucu 76 kişi yaşamını yitirdi, 5 kişi kurtulabildi

Kolombiya'da Chapecoense takımını taşıyan uçak düştü: 76 kişi öldü, 5 kişi kurtuldu

Brezilya'nın Chapecoense takımını taşıyan yolcu uçağı Kolombiya'da düştü. Chapecoense takımını final maçı için taşıyan uçakta 76 kişi yaşamını yitirdi. Kazadan 5 kişinin kurtulduğu bildiriliyor. Chapecoense kafilesinin de bulunduğu uçak Kolombiya'nın Medellin şehri yakınlarında düştü. Bolivya'dan hareket eden ve içinde 72 yolcusu ve 9 mürettebat olduğu belirtilen uçağın yerel saat ile akşam 22.15 sıralarında Medellin yakınlarında, havalimanına 30 kilometre kala, dağlık bir bölgeye düştüğü belirtildi.

22 FUTBOLCU UÇAKTA 

Kolombiya'nın El Tiempo gazetesi en az 22 futbolcunun uçakta olduğunu duyurdu. Uçakta olan futbolcuların şöyle: Danilo, Follmann, Gimenez, Dener, Alan Ruschel, Caramelo, Marcelo, Filipe Machado, Thiego, Neto, Josimar, Gil, Sergio Manoel, Matheus Biteco, Cleber Santana, Arthur Maia, Kempes, Ananias, Lucas Gomes, Tiaguinho, Bruno Rangel, Canela.

KÖTÜ HAVA ŞARTLARI ÇALIŞMALARI ETKİLİYOR

Gutierrez, uçağın düştüğü bölgenin kent dışında dağlık bir alan olduğunu ifade etti. Kolombiya medyası, kötü hava şartlarının çalışmaları olumsuz yönde etkilediğini yazdı. Kurtarma helikopterlerinin arama çalışmalarına başladığı, 30 polis ve Kızıl Haç ekiplerinin bölgede olduğu bildirildi. 

FİNAL MAÇI İÇİN YOLA ÇIKMIŞLARDI

Chapeco kentinin takımı Chapecoense takımı, 2014 yılında Brezilya futbolunun en üst ligi olan Brasileiro Serie A'ya yükselmişti. 1973 yılında kurulan takım, tarihinin en parlak dönemini geçiriyordu. Sudamericana Kupası'nda finale kadar yükselen Chapecoense, final etabının ilk ayağı için Kolombiya'ya hareket etmişti. Chapecoense, yarın Kolombiya ekibi Atletico Nacional ile karşılaşacaktı. 
Düşen uçağın Venezuela kökenli LAMIA Havayolları'na bağlı RJ85 tipi yolcu uçağı olduğu belirtilirken, geçen ay Arjantin Milli Takımı'nı aynı uçak taşımış. 

dihaber