Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 06-12-2016 13:09   Güncelleme : 06-12-2016 13:09

ŞIRNAK VE CİZREYE YARDIM

Şanlıurfa'daki eyyübiye belediye meclisi, terör olayları nedeniyle mağdur olan şırnak ve cizre'deki vatandaşlara yardım kararı aldı

ŞIRNAK VE CİZREYE YARDIM

Şanlıurfa'daki akpartili eyyübiye belediyesi, terör olayları nedeniyle mağdur olan şırnak ve cizre'deki vatandaşlara gıda ve giyim yardımında bulunacak.

 

Geçen yıl bölgedeki terör olayları sebebiyle zor günler geçiren ve evlerini terk etmek zorunda kalan şırnaklılara devletin yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve belediyeler de desteklerini sürdürüyor.

 

Eyyübiye belediye başkanı mehmet ekinci başkanlığında toplanan belediye meclisi, şırnak ve cizre'de zor durumda kalan vatandaşlara yardımda bulunulmasını oy çokluğuyla kabul etti.

 

Bölgede yaşanan terör olaylarında mağdur olan şırnak ve cizre'deki ailelere 85 bin lira gıda ile kışlık giyecek yardımı yapılacağını söyleyen belediye başkanı ekinci, devletimiz şırnak ve cizre başta olmak üzere evini kaybetmiş, sokakta ve çadırlarda yaşayan vatandaşlara yardımda buluyor. Yaptığımız bu yardım umuyoruz ki diğer belediyelere de örnek olma niteliği taşır. Diğer belediyeler de evsiz kalanlara ufak da olsa bir yardımda bulunurlar dedi.

 

Haber-kamera: kadir can