ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 12-12-2016 10:43   Güncelleme : 12-12-2016 16:53

Şanlıurfa'da PKK/ KCC operasyonu:140 gözaltı

ŞANLIURFA'daPKK/ KCK'ya yönelik çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon başlatıldı. Operasyonda Viranşehir İlçe Belediyesi Eş Başkanı DBP'li Filiz Eryılmaz'ın da aralarında bulunduğu en az140 kişi gözaltına alındı.

Şanlıurfa'da PKK/ KCC operasyonu:140 gözaltı

 

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından PKK/ KCK’ya yönelik kent merkezi ve ilçelerinde sabah saatlerinde operasyon başlatıldı. Ekipler tarafından belirlenen çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Özel hareket polislerinin de zırhlı araçlarla katıldığı operasyonda aralarında Viranşehir Belediyesi Eş Başkanı Filiz Eryılmaz ile HDP ve DBP'li yönetici ve üyelierin de yer aldığı en az 140 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontörolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şubesi'ne götürülürken; il merkezi ve ilçelerdeki operasyon devam ediyor.

 
VİRANŞEHİR'DE DBP'DE ARAMA

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, DBP binasında polis tarafından arama yapılıyor. Özel harekat polislerinin katılımıyla ilçenin Kışla Mahallesi'ndeki parti binasına gelen polisler, güvenlik önlemi alarak arama başlattı.
DHA