Son dakika Haberler
Giriş Tarihi : 12-12-2016 14:33   Güncelleme : 12-12-2016 16:50

Şanlıurfa da avukatların içinde bulunduğu HDP’DBP Karşı operasyon 140 gözaltı

şanlıurfa kent merkezinde ve ilçelerinde, polisin sabaha karşı düzenlediği ev operasyonda HDP ve DBP yöneticileri ile belediye çalışanlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Emniyet kaynakları, kent merkezi ve ilçelerindeki gözaltı sayısını 140 olarak açıkladı.

Şanlıurfa da avukatların içinde bulunduğu HDP’DBP Karşı operasyon 140 gözaltı

Yapılan eş zamanlı operasyon sonucu Hilvan'da; HDP İlçe Eşbaşkanı Fatma Temel, DBP İlçe Eşbaşkanı Yusuf Kebeci, Birecik Aşağı Korkutlu Mahalle Muhtarı Ethem Polat, DBP Meclis Üyesi Yüksel Şahin, Halfeti Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Altun, Aydın Öcalan, Halfeti’de; Halfeti Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Bozo Yılmaz, HDP İlçe Eşbaşkanı Fatma Korkmaz ve Mehmet Karagün, Bozova'da; Bozova Belediye Eşbaşkanı Zeynel Taş, DBP İlçe Başkanı Mehmet Akbaş, HDP yöneticisi Sinan Almas, Bozova Belediye çalışanı Mehmet Muhsin Ceylan, eski HDP yöneticisi Ali Elmas ve Deniz Elagöz, Haliliye'de; HDP İlçe Eşbaşkanı Halit Yıldıztekin.

 

Suruç'ta; Suruç Belediye Eşbaşkanı Halil Akbaş, belediye işçileri Kemal Barlin, Osman Fidan ve Suruç Aligor eski Belediye Eşbaşkanı İbrahim Parıldar gözaltına alındı. Baskın yapılan DBP İlçe Örgütü binasındaki polis araması ise halen devam ediyor

 

Viranşehir'de ise, Viranşehir Belediye Eşbaşkanı Filiz Yılmaz, HDP İlçe Eşbaşkanı Mehmet Ural, DBP İlçe Eşbaşkanı Zühre Tatlı, Viranşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ohaç, belediye encümenleri gözaltına alındı.

 

Polisin baskın yaptığı parti binalarında ve evlerde gözaltı işlemleri devam ediyor.

 

Şanlıurfa merkezde ise DBP İl Eşbaşkanı Celal Babacan ile Şanlıurfa Barosu'na bağlı Özgürlükçü Hukukçular Platformu üyesi avukatlar Özkan Gören, Cemo Tüysüz ve Velat İzol gözaltına alındı.

Tahir Altuğ, Sultan Çelik, Ömer Olgun, Erhan Demir, Hebat Gengeç, Selami Tekin, Emin Tekin, Mustafa Sayınbatur, Zeyno Kaygusuz, Lamine Çiçek, Haşım Vasak, Bülent Tekin.

Kaynak: dihaber.net