Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 28-12-2016 11:58   Güncelleme : 28-12-2016 11:58

BALIKLIGÖL AYDINLATILIYOR

Şanlıurfa'nın kutsal mekanı Dergah (Balıklıgöl) havzasında başlatılan aydınlatma çalışmasını inceleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, bahar aylarına kadar çevre düzenlenmesi ve aydınlatmasıyla kutsal mekanın Şanlıurfalıların hizmetine sunulacağını belirtti.

BALIKLIGÖL AYDINLATILIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünün ortaklaşa yapacağı çalışmayla Dergah (Balıklıgöl) aydınlatması  tamamlanacak. Aydınlatmadan sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çevre düzenlenmesi ve zemin kaplama işlemiyle kutsal mekanı güzelleştirecek.

 

Dergah (Balıklıgöl) havzasında yapılan çalışmaları Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İsmail Işıkdağ ile inceleyen Başkan Çiftçi: "Aydınlatma sıkıntısı olan Dergah (Balıklıgöl) havzasında  Çevre Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü ile birlikte aydınlatma projesi geliştirdik. Proje çalışmasına başladık. Başlanılan çalışmalara arkadaşlarımızla inceledik. İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Kudem Şube Müdürlüğü zemini bozulmuş yerlerde zemin düzenleme ve kaplama işlemini de yapacak. Bu ölü sezonu iyi değerlendirip kutsal makamı gerek çevre düzenlemesi, gerek kaplamaları ve gerekse aydınlatmalarıyla bahar aylarına yetiştirip Şanlıurfalıların hizmetine sunacağız" diyerek tarihi turizm bölgesinin turizm sezonuna yepyeni yüzü ile hazır olacağını ifade etti.

 

Hz. İbrahim Peygamber makamı olan Dergah (Balıklıgöl)ün önemine dikkat çeken Başkan Çiftçi: "Dergah platosu Şanlıurfalılar için çok önemli ve değerlidir. Bu makamlar şehrimizin kimliği ve dışarıya açılan kapısıdır. Peygamberin iz bıraktığı alanlar olduğu için gözümüz gibi bakacağız. Şanlıurfa hepimizin, hepimizin sahip çıkması gerekiyor" dedi.