GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-12-2016 13:55   Güncelleme : 31-12-2016 13:55

Askon Ankara Şube Bşk. Eyyüpoğlu ’dan Yeni Yıl Mesajı

Askon Ankara Şube Başkanı Şanlıurfalı İş Adamı Abdurrahman Eyyüpoğlu “Bir yılı daha geride bırakarak umutlarımızı 2017 yılana taşıyoruz” diyerek, yeni yıl için mesaj yayınladı.

Askon Ankara Şube Bşk. Eyyüpoğlu ’dan Yeni Yıl Mesajı

ABDULLAH YİĞİT 


Askon Ankara Şube Başkanı Şanlıurfalı İş Adamı Abdurrahman Eyyüpoğlu  “Bir yılı daha geride bırakarak umutlarımızı 2017 yılana taşıyoruz” diyerek, yeni yıl için mesaj yayınladı.

Eyyüpoğlu Mesajında; 2016 yılının gerek dünya gerekse Türkiye için birçok zorlukların ve sıkıntıların yaşandığı bir yıl olarak geçtiğini belirterek, 2017 yılının Türkiye ve Ankara İlimiz  için yatırım ve yüksek katma değerli üretim olmasını temennisinde bulundu.


Türkiye’nin zorlu bir yıl geçirdiğini ifade eden Eyyüpoğlu , “Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında ekonomiye yönelik gerçekleştirilmeye çalışılan müdahaleler karşısında milletçe birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek bunların bertaraf edilmesi sağlandı. Türkiye sadece Ortadoğu için değil, dünya içinde önemli ve güçlü bir ülke. Yaşanan sıkıntıların aşılmasında elbette güçlü ekonomik yapımız rol aldı. 
Bugün geldiğimiz noktada yine birlik ve beraberliğimizi bozmadan her zamankinden daha çok çalışmak, üretmek, ve katma değeri yüksek ürünlerle dünya pazarlarındaki önemli aktörler arasındaki yerimizi korumak zorundayız. Bilgi teknolojisine dayalı sanayi üretimi beraberinde teknolojik yatırımların arttırılması, sanayide özellikle modern teknolojiye dayalı üretimin gerçekleştirilmesi hedeflerimize ulaşmamızda temel etkenler olacaktır. 2017 yılının ülkemiz ve özellikle Ankara İlimiz  için yatırım yılı olmasını diliyorum” dedi.
2016’nın son günlerinde özellikle sınır komşularımızda meydana gelen olumlu gelişmeler, Suriye’de sağlanmaya çalışılan ateşkes anlaşması ve teröre karşı yürüttüğümüz amansız mücadele 2017 için olumlu sinyaller vermeye devam ediyor. 
15 Temmuz ruhunun bundan sonraki süreçte de devam edeceğine,  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın startını verdiği milli seferberliği toplumun bütün kesimlerinde olduğu gibi bütün iş kollarında milletçe sürdüreceğimize inanıyorum.
Ankara lilik  Ruhunun 2017 yılında aynı şevk ve azimle devam edeceğine inancım sonsuz. Bugün Ankara’ın dünyada irtibat halinde olmadığı, ticaret yapmadığı ülke sayısı yok denecek kadar az. Yerleşik bir sanayi kültürüne, üretim kültürüne ve ihracat kültürüne sahip olan Ankara ilimizin  birikimlerini 2017 yılında fırsata çevrilerek yeni yatırımlar ve ihracat hamleleriyle değerlendireceğini umuyor, ülkemize, milletimize mutlu yıllar temenni ediyorum” diye konuştu.