GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-01-2017 16:54   Güncelleme : 02-01-2017 16:54

Diyanet İşleri Bakanı Görmez hakkında suç duyurusu

​ Bazı sivil toplum kurumu temsilcileri tarafından oluşturulan “Laikliğe Çağrı Birlikteliği” üyeleri, yeni yıl öncesi camilerde okutulan cuma hutbesinde, yılbaşı kutlamalarının hedef gösterildiğini savunarak, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ettiği gerekçesiyle, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez hakkında suç duyurusunda bulundu.

 Diyanet İşleri Bakanı Görmez hakkında suç duyurusu

Ankara Adliyesi önünde bir araya gelen bir grup sivil toplum örgütü temsilcisi, Cuma hutbelerinde “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ettiği gerekçesiyle Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Burada açıklama yapan Mahmut Arslan, yılbaşı gecesi İstanbul Ortaköy'deki gece kulübüne yapılan saldırıyı hatırlatarak, "Bu saldırı öncesinde Cuma hutbesi veren Diyanet İşleri Başkanlığı; 'yeni bir yılın ilk saatlerinin başka kültürlere, başka dünyalara ait yılbaşı eğlenceleriyle israfa dönüştürülmesi ne kadar da düşündürücüdür. Sevap-günah, hayır-şer konularında muhasebe yapılması gereken saatlerin, emek harcamadan zengin olma arzusuyla kumar, piyango gibi şans oyunlarıyla heba edilmesi ne kadar üzücüdür' diyerek yılbaşı kutlayanları ve kutlamaları hedef göstermiştir" diye konuştu.

Basın açıklamasına katılan YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu da, Görmez'in yapmış olduğu açıklamayla kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkmasına neden olduğunu söyledi. 

dihaber.net