SİYASET
Giriş Tarihi : 10-01-2017 16:50   Güncelleme : 10-01-2017 16:50

HDP ve DBP Şanlıurfa il örgütleri 'Patlayan her bombadan sonra hedef alınıyoruz

HDP ve DBP Şanlıurfa il örgütleri, patlayan her bombadan sonra hedef alındıklarını belirterek, tutuklanan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istedi.

HDP ve DBP Şanlıurfa il örgütleri 'Patlayan her bombadan sonra hedef alınıyoruz

İstanbul Beşiktaş'taki saldırıdan sonra yaklaşık 250 yönetici, belediye eşbaşkanı ve üyesi gözaltına alınıp, 69'unun tutuklanmasına ilişkin Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il örgütleri, Haliliye ilçe binalarında basın toplantısı düzenledi.

 

Toplantıda konuşan DBP Şanlıurfa İl Eşbaşkanı Yasemin Kılıç, yaşanan her patlama sonrası olayın aydınlatılması yerine demokratik siyaset yapan sivillerin hedef alındığına dikkat çekti. 12 Aralık 2016 tarihinden itibaren Şanlıurfa il ve ilçelerinde "terörle mücadele" adı altında 250'eye yakın kişinin gözaltına alındığını ifade eden Kılıç, "Gözaltına alınanların çoğu kamuoyunda tanınan, kimlik ve adres bilgileri emniyette olan belediye eşbaşkanları, meclis üyeleri ile HDP- DBP il ve ilçe başkanları ve yöneticileriydi. Viranşehir, Bozova, Halfeti, Suruç ve birçok ilçelerin parti eşbaşkanları tutuklanmıştır. Bizler HDP -DBP İl Örgütleri olarak, yasal demokratik siyasetimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Tutuklanan bu arkadaşlarımızın serbest bırakılmasını istiyoruz" dedi.