SPOR
Giriş Tarihi : 23-01-2017 13:19   Güncelleme : 23-01-2017 13:19

ANALİG JUDO GRUP MÜSABAKALARI SONA ERDİ

2016 - 2017 Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Güneydoğu Anadolu Bölgesi Grup müsabakaları 21 - 22 Ocak 2017 tarihleri arasında Şanlıurfa’da yapıldı.

ANALİG JUDO GRUP MÜSABAKALARI SONA ERDİ

8 İLDEN 94 SPORCU KATILDI

Spor Genel Müdürlüğü, Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Anadolu Yıldızlar Ligi Projesi kapsamında yapılan Judo Grup Müsabakaları 21 – 22 Ocak 2017 tarihleri arasında Şanlıurfa Karaköprü Gençlik Merkezi Spor Salonunda 8 ilden 40 bayan ve 54 erkek sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.

Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu bir üst gruba katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması gibi hedefler doğrultusunda düzenlenen Analig grup müsabakalarına olan yoğun katılım yüzleri güldürdü.

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, kentte yapılan müsabakaya katılan 8 il ve sporcuları tebrik etti.

Şanlıurfa’nın misafir perver bir kent olduğunu dile getiren Müdür Keşküş, Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Güneydoğu Anadolu Bölgesi Grup müsabakasının Şanlıurfa’da yapılmasında emeği olan Analig İl Koordinatörü Müjdat Kılıç’a teşekkür etti.

Takımların karşılaşmalarda büyük mücadele verdiğini belirten Müdür Keşküş, “Sporcularımız gerçekten çok iyi hazırlanmış büyük mücadeleler yaşandı. Bizler hem kentimizde 8 ili ağırlamanın mutluluğunu yaşıyor hem de Erkeklerde Şanlıurfa’nın 1. olması mutluluğumuzu ikiye katlıyor. Tüm sporcularımızı tekrar canı gönülden tebrik ediyorum”    

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Güneydoğu Anadolu Bölgesi Grup müsabakasında dereceye giren iller şöyle;

Kızlar

1-Siirt

2-Gaziantep

3-Batman

4-Şırnak

5-Kilis

Erkekler

1-Şanlıurfa

2-Siirt

3-Batman

4-Gaziantep

5-Mardin