Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 01-02-2017 17:02   Güncelleme : 01-02-2017 17:02

Eyyübiye Belediye Başkanlık Kupasını Akyıldırım Kazandı

Şanlıurfa Hipodromu'nda düzenlenen ve günün tek kupalı mücadelesi olan Eyyübiye Belediye Başkanlığı Koşusu'nu Bülent Karabağlı'nın sahibi olduğu kır erkek safkan AKYILDIRIM jokeyi Ferit Yardımcı ile kazanırken kupayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci verdi.

Eyyübiye Belediye Başkanlık Kupasını Akyıldırım Kazandı

 

Şanlıurfa Hipodromunda düzenlenen koşuyu Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve Hipodrum Müdürü Mehmet Kazoğlu ile yarışan atları sahipleri birlikte izledi. Büyük bir mücadeleye sahne olan Eyyübiye Belediye Başkanlık Kupası koşusu sonrası Akyıldırım isimli kır erkek safkan tayı kazandı. Yarış sonrası büyük mutluluk yaşayan jokey Ferit Yardımcı da plaketini Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’den aldı. Kum pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuda 3 yaşlı 9 safkan İngiliz tayı start aldı. Birincilik ikramiyesi 32.500 TL olan koşuda ikinciliği, UMUDA KOŞAN elde ederken, eküri taylardan INTO STAR üçüncü, AĞA BAKIRTAŞ ise tabelayı tamamladı.4 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmeyi başaran safkan, bu koşu galibiyetiyle toplamda 3. kez birinciliğe uzandı.

Kazanan AKYILDIRIM için koşunun bitiriş derecesi 1.28.49 olurken, koşuda farklar Uzak - 3 Boy - 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı. Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Haluk Yıldırım'a kupasını, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci verdi. Başkan Mehmet Ekinci ayrıca, koşuyu kazanan tayın jokeyi Ferit Yardımcı'ya da bir plaket verdi. Törene, Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu ile TYAYSD Şanlıurfa Şube Başkanı Yakup Elgaç da katıldı.

Kupa töreni sonrası açıklama yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,” Şanlıurfa Hipodromunda Eyyübiye Belediye Başkanlık Kupası düzenlendi. Bu koşuda Akyıldırm birinci oldu. Katılım gösteren taylarımızın sahiplerine teşekkür ediyoruz. Bu yarışlar bizim açımızdan ve ilimiz açısından kentin tanıtımı açısından da büyük önem taşıyor. Bu sektörle uğraşan insan sayısına baktığımızda büyük önem taşıyor. Bundan sonra da Eyyübiye Belediye Başkanlık Kupası Koşusu geleneksel olarak her yıl devam edecektir.” Dedi.