ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 11-02-2017 22:02   Güncelleme : 11-02-2017 22:02

Şanlıurfa da huzur operasyonu

Kamu düzenini, emniyet ve asayişi bozmayı hedef alan terör örgütleri ile suç örgütlerinin her türlü faaliyetlerini engel olmak, suç ve suçlularla etkin bir şekilde mücadele ederek vatandaşın can ve mal emniyetini sağlamak, huzur ve güven ortamını sürdürmek amacıyla önleyici ve caydırıcı tedbirler önem arz etmektedir.

Şanlıurfa da huzur operasyonu

2.            Emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin sağlanması, kişi hak ve hürriyetlerinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, taşınması bulundurulması yasak olan her türlü silah, patlayıcı madde veya eşyaların tespiti, uyuşturucu dâhil her türlü kaçakçılığa mani olunması, genel sağlık ve ahlakın korunması maksadıyla, gerekli emniyet tedbirlerinin alınması gerekmektedir.

3.            Bu kapsamda Şanlıurfa İl Valiliği koordinasyonunda, İl Jandarma Komutanlığına bağlı birimlerle “Şanlıurfa Güven ve Huzur Uygulaması” 10 Şubat 2017 Cuma günü icra edilmiştir. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Kemal TİMUROĞLU emir komutasında 1342 personel ile (53) noktada sabit yol kontrolü, araç ve şahıs araması ile (42) farklı bölgede bulunan toplam (98) umuma açık yer kontrol edilmiştir.

4.            Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı birimlerince yapılan uygulamada (7.759) şahıs ile (3.291) aracın yapılan kontrolü sonucunda;

                a.            Çeşitli suçlardan aranan (47) şahıs yakalanmış,

                b.            (63) şahıs hakkında adli ve idari işlem yapmış,

                c.            (39) şahıs hakkında idari para cezası uygulanmış,

                ç.            (102) araca cezai işlem uygulanmış,

                d.            (55) araç trafikten men edilmiş,

                e.            (3) kayıp çalıntı kaydı bulunan araç ele geçirilmiş,

                f.                            (4) umuma açık yere idari yaptırım uygulanmıştır.

5.            Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, emniyet, asayiş ve terör ile mücadele de gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalar aralıksız devam etmektedir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.