SPOR
Giriş Tarihi : 20-02-2017 15:50   Güncelleme : 20-02-2017 15:50

GRUP KROS YARIŞMALARI ŞANLIURFA’DA YAPILDI

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Kros Grup yarışmaları Şanlıurfa’da yapıldı. Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ve Akdeniz bölgesinden birçok ilin katılımıyla gerçekleşen bölge kros yarışması yoğun ilgi gördü.

GRUP KROS YARIŞMALARI ŞANLIURFA’DA YAPILDI

GAP Vadisinde yer alan SUKAY tesislerinin yanında yapılan kros yarışmasına farklı illerden 76 takım 502 sporcu katıldı.

Engebeli ve zorlu yolda kıyasıya yarışan sporcular renkli görüntülere sahne olurken Yıldız Kızlar (Ferdi)’de Aslıhan Seki, Yıldız Kızlar (Takım)’da Seyitler İmam Hatip Ortaokulu, Genç Kızlar A (Ferdi)’de Emine Akbingöl, Genç Kızlar A (Takım)’da Muş Spor Lisesi, Genç Kızlar B (Ferdi)’de Ruken Pek ve  Genç Kızlar B (Takım)’da Diyarbakır Spor Lisesi Şampiyon oldu.

Erkelerde ise; Yıldız Erkekler (Ferdi)’de Muhammet Ali Çiçek, Yıldız Erkekler (Takım)’da Adıyaman T.P.A.O Atatürk O.O., Genç Erkekler A (Takım)’da Diyarbakır Spor Lisesi, Genç Erkekler A (Ferdi)’de Ahmet Alkanoğlu, Genç Erkekler B (Ferdi)’de Azat Demirtaş ve Genç Erkekler B (Takım)’da Batman Spor Lisesi şampiyon oldu.

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Murat Bağış, sporcuların engel, toz demeden kıyasıya yarıştığını ve hepsinin mücadeleci olduğunu söyledi.

Şube Müdürü Bağış, birçok ilden gelen sporcuları Şanlıurfa’da ağırlamanın mutlu ettiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Sporcuların hepsi gerçekten büyük mücadele verdi. Bugün biz burada birçok ilden gelen sporcuları misafir ettik bu gerçekten mutluluk verici bir durum. Sporcularımızı hocalarını ve illerimizi tebrik ediyorum.”

Kros Bölge yarışmasında dereceye girenler şöyle;

YILDIZ KIZLAR (FERDİ)

1.Aslıhan Seki, 2.Kader Şimşek, 3.Leyla Işık, 4.Zeynep Taş

YILDIZ KIZLAR (TAKIM)

1.Seyitler İmam Hatip Ortaokulu, 2.Şehit Aziz Özkan Ortaokulu, 3.Gaziantep Ş.Öğretmen Hayri Kaya O.O., 4.Kahramanmaraş Çağlayancerit O.O.

GENÇ KIZLAR A (FERDİ)

1.Emine Akbingöl , 2.Derya Konut, 3.Berfin Barışer,4.Kader Güvenç

GENÇ KIZLAR A (TAKIM)

1.Muş Spor Lisesi,2.Siirt Zübeyde Hanım Kız Teknik Meslek Lisesi,3.Diyarbakır Spor Lisesi,4.Adıyaman Fatih M.T.A.L.

GENÇ KIZLAR B (FERDİ)

1.Ruken Pek , 2.Nursena Demir Alay, 3.Emine Yılmaz, 4.Ümmü Gülsüm Tarcan

GENÇ KIZLAR B (TAKIM)

1.Diyarbakır Spor Lisesi , 2.Siirt Şehit Zafer Kılıç Spor Lisesi, 3.Adana Sarıçam Spor Lisesi, 4.Gaziantep Hacı Sami Konukoğlu Anadolu Lisesi

YILDIZ ERKEKLER (FERDİ)

1.Muhammet Ali Çiçek , 2.Berat Ezgin, 3.Oktay Boztepe, 4.Ali Canpolat

YILDIZ ERKEKLER (TAKIM)

1.Adıyaman T.P.A.O Atatürk O.O., 2.Batman 75.yıl O.O., 3.Siirt Ş.Ü.K.Z O.O., 4.Diyarbakır Kulp Yatılı O.O.

GENÇ ERKEKLER B (FERDİ)

1.Azat Demirtaş, 2.Hasan Hıdır, 3.Mustafa Bakır, 4.Yusuf Üstünkaya

GENÇ ERKEKLER B (TAKIM)

1.Batman Spor Lisesi, 2.Osmaniye ÇPL, 3.Siirt Evliya Çelebi M.T.A.L,4.Elazığ Baskil Anadolu Lisesi

GENÇ ERKEKLER A (FERDİ)

1.Ahmet Alkanoğlu, 2.Erkan Tanış, 3.Şirin Karabal, 4.İbrahim Özevin

GENÇ ERKEKLER A (TAKIM)

1.Diyarbakır Spor Lisesi, 2.Siirt İ.M.K.B.  Gazi Mesleki Endüstri Meslek Lisesi, 3.Muş Spor Lisesi, 4.Hatay Kırıkhan Anadolu Lisesi