GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-02-2017 14:22   Güncelleme : 22-02-2017 14:33

Urfada Referandum Konferansı Verildi

Katılanlar ise Akparti İl Başkan Vekili Abdurrahman Kırıkçı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, Diyarbakır,Gaziantep,Şırnak,Mardin,Adıyaman,Bingöl,Hakkari,Bitlis,Siirt il Başkanları , 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve Gazileri Derneği Viranşehir İlçe Başkanı Lokman Beyaz , Şanlıurfa Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Şanlıurfa Güvenlik Köy Korucuları Derneği Başkanı Mehmet Koyuncu ve çok sayıda korucuların Katılımı ile Yapıldı.

Urfada  Referandum  Konferansı  Verildi

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 

 

Şanlıurfa Güvenlik Köy Korucuları Derneği tarafından DSİ Konferans salonunda düzenlenen Anayasa değişikliği için yapılacak olan Referandum İle ilgili konferans Düzenlendi.
Katılanlar ise  Akparti İl Başkan Vekili Abdurrahman Kırıkçı ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı  Ziya Sözen, Diyarbakır,Gaziantep,Şırnak,Mardin,Adıyaman,Bingöl,Hakkari,Bitlis,Siirt il Başkanları , 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve Gazileri Derneği Viranşehir İlçe Başkanı Lokman Beyaz , Şanlıurfa Şehit Aileleri  Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Şanlıurfa Güvenlik Köy Korucuları Derneği Başkanı Mehmet Koyuncu ve çok sayıda korucuların Katılımı ile Yapıldı.
Açılış Konuşmasını  Şanlıurfa Güvenlik Köy Korucuları Derneği Başkanı Mehmet Koyuncu Yaptığı Konuşmasında : Konuşmama başlamadan önce 2 gün önce Viranşehir ilçemize kalleşçe  saldırıda bulunan Pkk terör Örgüttünü lanetliyor ve şehit düşen kardeşlerime Allahtan rahmet diler,yaralılarımıza Allahtan acil şifalar diliyorum.....Güvenlik Korucuları dayanışma toplantımıza teşrif eden Genel Başkan'ımız Sayın Ziya Sözen'e,Diyarbakır federasyon Başkan'ımıza, Bingöl federasyon Başkan'ımıza,Mardin  federasyon başkanımıza,Şırnak federasyon Başkan'ımıza ,Gaziantep dernek başkanımıza,Şanlıurfa şehit Aileleri dernek Başkan'ımıza,Akparti il Başkan Vekilimiz ve yönetim kurulu üyelerine   ve siz değerli dava arkadaşlarıma   Katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.değerli konuklarımız ve siz dava arkadaşlarım biz bu yola Can'ımızı gönüllü  olarak ortaya koymuşuz.
Bizler Güvenlik Korucuları olarak kimseden bir menfaat beklemeksizin devletimiz için Bayrağımız için can vermeye her daim hazırız ve devletimizin emrindeyiz.bizler Güvenlik Korucuları olarak gece gündüz demeden devletimizin menfaatti uğruna gözümüzü kırpmadan Can'ımızı vermeye her daim hazırız.Sağolsun devletimizin büyükleri de bizi unutmuyor ve desteklerini hiç bir zaman esirgemiyorlar...tüm bu desteklerden dolayı devlet büyüklerimize,Ve bizler için gece gündüz demeden çabalayan Konfederasyon Başkan'ıma ve tüm federasyon, dernek Başkan'larıma teşekkür ediyor,saygılarımı sunuyorum.Tüm dava arkadaşlarımın yolu açık olsun.Selametle.
Akparti İl Başkan Vekili Abdurrahman Kırıkçı ise Akparti Olarak refarandum çalışmasına devam ettiklerini güvenlik köy korucuların refarandumda evet demesi bizi çok sevindirmiş ve burada heyacanlıyım diyerek  konfederasyon genel başkanı ve bölge başkanlarının şanlıurfada olmasından dolayı böyle bir toplantı yaptıkları için bizde Akparti olarak onlara teşekkür ediyoruz 16 nisanda büyük çoğunluğu ile evet çıkacak diyerek desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı  Ziya Sözen da,  Bügün Diyarbakır daki güvenlik köy korucuları ile beraberdik öğleden sonra ise şanlıurfadaki dava arkadaşlarım ile bir aradayız biz sizler için varız konfederasyon olarak .yeni çıkan kanunlarda köy korucuların şartlarının olması izni bile olması için çalışmalarımız devam etmekte olduğunu .ve diğer maddeler için ciddi bakanlık ile çalışmalarımız devam etmekte .Pkk’nın Kürtlerin temsilcisi olmadığını ,Pkk ve  Fetö’ ile mücadelemiz devam ediyor vatanhayinleri için buradayız .15 Temmuz sonrası içte ve dışta birçok saldırıyla karşı karşıyayız. Bu saldırılardan sonra Türkiye Cumhuriyeti hükümeti 16 Nisan tarihinde anayasa değişikliğini halkımızın oylamasına sunacak. Biz de bu anlamda Türkiye Cumhuriyeti ne zaman bize ihtiyaç duyarsa, ne zaman zor bir süreçte kalırsa, güvenlik korucuları ve şehit aileleri olarak hep devletimizin yanında olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Hayır’ cephesi ile aynı safta olmasına imkan yoktur. Bu ‘Hayır’ cephesine karşı ülkemizin birliği, geleceği için güvenlik korucuları camiası olarak sağduyudan yana olacağız ve ‘Evet’ diyeceğiz” dedi.
 Burada Güvenlik köy korucuları 16 Nisan’da Anayasa değişikliği için yapılacak olan referanduma EVET kararı  aldığımızı  herkes bilsin diyoruz ve Evet diyoruz .

Salonda sık sık alkışların çalması dikkat çekti.

Şanlıurfa Güvenlik Köy Korucuları Derneği Başkanı Mehmet Koyuncu   Proğram sonunda   Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı  Ziya Sözen `e  Plaket Takdim etti.