GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-03-2017 13:09   Güncelleme : 01-03-2017 13:09

Başkan Çiftçi: Siverek'in Su Sorunu Kalmayacak

Siverek'in en büyük sorunlarından olan içme suyu sorununu çözmek için kurulan arıtma tesisinde sona gelindiğini belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi: " Siverek'i içme suyu kuyularından kurtaracak arıtma tesisi projenin çalışmalarında sona gelindi" dedi.

Başkan Çiftçi: Siverek'in Su Sorunu Kalmayacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerde olduğu gibi Siverek ilçesinde de gerek altyapı gerek üstyapı hizmetlerinde yatırımlarını sürdürüyor. İlçe merkezi ile kırsalda yürütülen çalışmalarla Siverekliler hak ettikleri hizmetlere kavuşuyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, ŞUSKİ ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekipler, altyapı, üstyapı ve park-bahçelerdeki çalışmalarına yoğun tempo ile devam ederken, Siverekliler yeni yatırımlarla değişime ortak oluyor.

 

"SU KUYULARINDAN KURTARACAĞIZ"

 

Siverek'i içme suyu kuyularından kurtarmak için arıtma tesisi projenin çalışmalarını İlçe Belediye Başkanıyla birlikte 1,5 yıl boyunca Ankara'da görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi; "Arıtma tesisinin temeli atıldı. Arıtma tesisinden şehir şebekesine kadar olan Siverek içme suyu isale hattının boruları döşenmeye başlandı. Aynı zamanda ilçe merkezinde boru hattı döşenmeyen mahallerde de bu sorunu  gidereceğiz. Siverek için su sorunu kalmayacak. Siverek ilçesi için diğer projelerinde planlamasını yaptık. Güzel ve verimli bir alan gezisi oldu. Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyesinin birlikte başlattığı projeleri yerinde  inceledik. Enerji hatlarının yer altına alınması ile ilgili DEDAŞ Bölge müdürü, İl müdürü ile temasa geçildi. Belirlenmiş olan bulvarlar da kaldırım çalışmalarını şuan yürütüyoruz. Mezarlıların çevre düzenlemesi için gerekli projeleri başlattık. Kapalı semt pazarlarının projelerini başlattık. Kültür merkezi ile Büyükşehir Parkının temelini önümüzdeki aylarda atacağız. Siverek önemli ve Büyük bir ilçemiz 250 Bin nüfus barındırıyor bir çok İl'den daha büyük bir ilçe bu sebeple İlçe Belediyemizle ve çalışma arkadaşlarımız ile birlikte Siverek ilçesinin sorunlarını bir bir çözeceğiz. Sorunlarla ilgili bugün çok önemli kararalar alındı. 2017-2018 yıllarında alınan bu kararları uygulayıp İlçenin sorunlarını bitirmek istiyoruz" dedi.

 

Yapılan yatırımdan dolayı Büyükşehir  Belediyesine teşekkür eden Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz ise ''Büyükşehir Belediye Başkanımız, DSİ 15. Bölge Müdürümüz, ŞUSKİ Genel müdürümüz ve Daire Başkanlarımız ile birlikte Siverek ilçemizi ziyarete geldiler. Fırat havzasından getireceğimiz içme suyu ile Siverek ilçesinin alt yapı ve üst yapısı ile ilgili 2017 içerisinde  yapılması planlanan projeleri görüştük. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi başta olmak üzere çalışma ekibinde yer alan arkadaşlara Siverek halkı adına göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Bizler Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyesi ayrımı yapmadan her şeyi daha güzel bir Şanlıurfa daha güzel bir Siverek içi çalışıyoruz'' dedi.