GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2017 23:09   Güncelleme : 15-03-2017 23:09

Başkan Demirkol `Dan Örnek Davranış

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, kurulduğu günden beri AK Parti Şanlıurfa teşkilatlarında görev almış partilileri 2. Temel Taşları Buluşması programında bir araya getirdi. Bu yıl ikincisi düzenlenen gece de konuşan Başkan Demirkol, “Biz eğer buradaysak, bugün eğer biz görevdeysek, bugün eğer Şanlıurfa iyi durumdaysa, Türkiye iyi durumdaysa sizlerin sayesindedir” dedi.

Başkan Demirkol `Dan Örnek Davranış

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, kurulduğu günden beri AK Parti Şanlıurfa teşkilatlarında görev almış partilileri 2. Temel Taşları Buluşması programında bir araya getirdi. Bu yıl ikincisi düzenlenen gece de konuşan Başkan Demirkol, “Biz eğer buradaysak, bugün eğer biz görevdeysek, bugün eğer Şanlıurfa iyi durumdaysa, Türkiye iyi durumdaysa sizlerin sayesindedir” dedi.

Başkan Fevzi Demirkol tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Temel Taşları Buluşmasında, 2002 yılından bugüne AK Parti Şanlıurfa teşkilatlarında görev almış parti üyeleri bir araya geldi. Başkan Fevzi Demirkol’un eşi Adile Demirkol, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti 24. Dönem Şanlıurfa Milletvekillerinden Abdülkerim Gök ve Seydi Eyyüpoğlu, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, AK Parti Kadın Kolları Genel Merkez MKYK üyesi Seda Gören Bölük ve Haliliye Belediye Başkan Yardımcıları Aysel Göncü, Mehmet Selim Polatkan ve Osman Uludağ ile meclis üyeleri de buluşmaya katıldı.

AK Parti Şanlıurfa teşkilatlarında görev almış tüm isimlerin buluştuğu gecede konuşan Başkan Fevzi Demirkol, temel taşları buluşmasına önem verdiğini ve bu nedenle bu yıl ikincisi düzenlediklerini söyledi. Konuşmasında Haliliye Belediyesi olarak vatandaşlar bağlantılarını koparmamak adına göreve geldikleri günden itibaren halk günü uygulaması başlattıklarını da ifade eden Başkan Demirkol, şunları kaydetti:
“Sizlerle bağlantımızı kesmemek adına, geçmişte partimize hizmet etmiş olan tüm arkadaşlarımızı bugün burada ikincisini gerçekleştirdiğimiz, Temel Taşları Buluşmasına davet ettik. Vefa gösterdiniz. Hazreti Ali’nin bir sözü vardır; ‘asil olmayanda vefa aramayın.’ Gösterdiğiniz vefa için teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum. Biz eğer buradaysak, bugün eğer biz görevdeysek, bugün eğer Şanlıurfa iyi durumdaysa, Türkiye iyi durumdaysa sizlerin sayesindedir. 2002’den bu tarafa partimize çeşitli kademelerde hizmet etmiş, hiçbir gün küsmeden, ayrılmadan, nefsi ve şahsi davranmadan partimizden bir gün bile olsun bağlantısını koparmamış arkadaşlarımızın sayesindedir. Bu temel taşlarımız sayesindedir. Allah razı olsun. Onlara ve sizlere teşekkür ediyoruz.”

Başkan Demirkol, konuşmasının son bölümünde ise 16 Nisan’da yapılacak olan referandum seçiminde Şanlıurfa’dan güçlü bir evet çıkması için çalışması gerektiğine de vurgu yaparak, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili halk oylaması var. Bu halk oylamasıyla ilgili sizlerden Şanlıurfa için evet yönünde çok güçlü bir destek ve Türkiye ortalamasını yükseltecek çok güçlü bir destek istiyorum. Kararımız evet, devletimizin istiklali için, milletimizin istikbalimi için, istikrarın sürmesi için evet” ifadelerini kullandı.

GÖSTERDİĞİ VEFADAN DOLAYI BAŞKAN DEMİRKOL’A TEŞEKKÜR ETTİLER
Gecede konuşan protokol üyeleri, gösterdiği vefa örneğinden dolayı da Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür etti. 
“İl başkanımızla, belediye başkanımızla, ilçe başkanımızla, eskide görev yapan arkadaşlarımızla herkes bu buluşmada” diyen AK Parti 24. Dönem Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu, “Gerçekten çok güzel bir manzaradır. Bu buluşmayı düşünen Fevzi beye teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Mehmet Ekinci ise, “Öncelikle Haliliye Belediyemizin 2’nci Temel Taşları Buluşması programında bulunmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum” diye konuştu. 

Başkan Baydilli de, konuşmasında “Fevzi başkanıma, 2. Temel Taşları Buluşması’nı düzenlediği için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi, yaptığı konuşmada “Bu güzel buluşmayı gerçekleştiren Haliliye Belediye Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi. 

AK Parti 24. Dönem Milletvekili Abdulkerim Gök ise, “Değerli dostlar, öncelikle Haliliye Belediyesinin bu vefa dolu gecesinden dolayı, son derece anlam ifade eden bu programdan dolayı belediye başkanımızın şahsında tüm arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Diğer bütün belediye başkanlarımızın böylesine güzel vefa dolu programlarının devam etmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de, Başkan Demirkol’a teşekkür ettiği konuşmasında şunları ifade etti:
“Bu güzel geceyi hazırladığı, birçok şeyde Şanlıurfa’mıza mehter güzelliği, birçok güzelliği katan ve bu gecenin sahibi olan Haliliye Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Gece son olarak konuşan Kadın Kolları Genel Merkez MKYK üyesi Bölük, “Vefa ve istişare bizim partimizin iki önemli anahtar kelimesi. Bugünde vefayı yerine getirmek için toplanmışsınız. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Gecenin sonunda Başkan Demirkol, davetini kırmayarak buluşmaya gelen tüm teşkilat üyelerine teşekkür etti.