GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2017 11:56   Güncelleme : 17-03-2017 11:56

Başkan Ayhan’ın “Çanakkale Zaferi” Mesajı

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan:“Çanakkale, tarihe sığmayacak kadar büyük ve anlamlı bir zaferdir” Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, bağımsızlığı söz konusu olduğunda neleri başarabileceğini Çanakkale Zaferi ile tüm dünyaya kanıtlayan Türk milletinin, bunu 15 Temmuz darbe girişimi sırasında dünyaya bir kez daha hatırlattığını bildirdi

Başkan Ayhan’ın “Çanakkale Zaferi” Mesajı

ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 


Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan:“Çanakkale, tarihe sığmayacak kadar büyük ve anlamlı bir zaferdir”
Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, bağımsızlığı söz konusu olduğunda neleri başarabileceğini Çanakkale Zaferi ile tüm dünyaya kanıtlayan Türk milletinin, bunu 15 Temmuz darbe girişimi sırasında dünyaya bir kez daha hatırlattığını bildirdi.
Ayhan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Çanakkale’de insanlık tarihinin en büyük ve en çetin savaşlarından birinin yaşandığını ifade etti. Bu savaşta her türlü yokluk ve imkânsızlığa rağmen tarihte benzeri görülmemiş şanlı bir destan yazıldığını belirten Ayhan, “Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferi ile milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. Bu zafer, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda milletimizin neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Çanakkale Destanı, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ‘Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? Gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın’ dizelerinde dediği gibi, tarihe sığmayacak kadar büyük ve bir o kadar da anlamlı bir zaferdir” dedi.
Çanakkale’de insanlığın; vatan, millet ve bayrak sevgisinin karşısında hiçbir silahın galip gelemeyeceğine şahit olduğunu dile getiren Ayhan, mesajında şunları kaydetti:
“Aziz ve kahraman milletimiz, 15 Temmuz’da Çanakkale ruhundan hiçbir şey kaybetmediğini dünyaya bir kez daha göstermiştir. 102 yıl önce, dönemin en güçlü ordularına ve en modern silahlarına göğsünü siper eden milletimiz, o tarihi gecede de tankların önüne yatıp, kurşunların karşısına dikilerek işgale izin vermemiştir. Kendisine emanet edilen Cumhuriyete ve iradesine sahip çıkarak, hiç kimsenin boyunduruğu altına girmeyi kabul etmeyeceğini bütün dünyaya tekrar ilan etmiştir. Bizler Çanakkale’de, 15 Temmuz’da olduğu gibi bir ve beraber olduğumuz sürece, ülkemize kasteden dahili ve harici düşmanlar hiçbir zaman kirli emellerini gerçekleştiremeyeceklerdir.”
Başkan Ayhan, mesajını, “Şanlı tarihimizin her döneminde, huzur ve güvenliğimiz için canlarını seve seve vermekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi rahmet, hürmet ve minnetle anıyorum” sözleriyle tamamladı.