SAĞLIK
Giriş Tarihi : 28-03-2017 10:51   Güncelleme : 28-03-2017 10:51

Felçli Ve Yatalak Hasta Harran Tıp’ta Sağlığına Kavuştu

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine yatalak ve felç olarak gelen umutsuz hasta tedavi sonrası yürümeye başladı.

Felçli Ve Yatalak Hasta Harran Tıp’ta Sağlığına Kavuştu

Yaklaşık 3 hafta önce Harran Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon hastalıkları kliniğine başvuran hasta B. K. vücudunun her tarafını sarmış enfeksiyon mikrobu yüzünden her iki bacağını da hareket ettiremiyordu. Yemek yiyemiyordu, konuşmada zorlanıyordu, büyük ve küçük abdestini yapamıyordu. Böbrekleri iflas etmiş ve akciğerleri su toplamış olduğu tespit edildi.

 

Harran Tıp Enfeksiyon hastalıkları anabilim dalı başkanı Doç. Dr. Hasan Karsen tarafından tedavi edilen hasta 3 hafta sonra yürümeye başladı.

 

Tedaviye başladıklarında belde kas içi birçok apseler olduğunu tespit ettiklerini dile getiren Doç. Dr. Hasan Karsen, “Yapılan tetkikler sonunda hastamızın durumu çok kötü olduğunu müşahede ettik. Kalça eklemleri kitlenmişti. Bütün vücudu şişmiş ve su toplamıştı. Kanı lösemili hastaların kanı gibi bozulmuştu. Yoğun tedavi sonucu gördüğünüz gibi hastamızın durumu gayet iyi oldu. Şu an yürüyebiliyor. Konuşabiliyor. Ama tedavisi devam ediyor” diye konuştu.

Harran Üniversitesi Hastanesine ve Hasan Karsen’e teşekkür ettiğini söyleyen hasta B. K. “Gördüğünüz gibi şu an durumum çok iyi. Hasan Hoca ve ekibine teşekkür ederim. Benimle çok ilgilendi. Adeta yeniden doğdum diyebilirim” şekilden konuştu.