ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 31-03-2017 16:01   Güncelleme : 31-03-2017 16:01

İki günde yüze yakın kişi gözaltına alındı

Van, Urfa, Siirt başta olmak üzere birçok kente yapılan gözaltı sayısı 100’u buldu. Siirt’te 16 kişinin ise arandığı öğrenildi.

 İki günde yüze yakın kişi gözaltına alındı

 

Van’ın Edremit ilçesi Süphan Mahallesi’nde birçok eve eş zamanlı olarak baskın düzenlendi. Sabah saatlerinde düzenlenen baskın sonucu 14 kişi gözaltına alındı. 

Gözaltı gerekçesi belirtilmeyen 14 kişi, İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. 

URFA 

Urfa'da sabah saatlerinde polisin "PKK, KCK üyeliği" ve öz savunma eğitimi aldıkları iddiasıyla yaptığı ev baskınlarında Cebrail Özçakı, Serdar İnan, Mustafa Özçakı, Ahmet Özçakı, Mehmet Garip Özçakı, Hasan Özçakı (65 yaş üstü), Halil Tatar, Tacettin Özçakı, Metin Coşkun, Ahmet Taş, Resul Uğur ve Abuzer Kaya gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi'ndeki sağlık kontrollerinin ardından İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

SİİRT 

Siirt merkeze bağlı Gökçebağ Beldesi’nde (Cuwanika) sabah saatlerinde eş zamanlı ev baskınları düzenlendi. Gerekçesi öğrenilemeyen operasyonda aralarında eski belde belediye başkanının da bulunduğu en az 11 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Gökçebağ Belediyesi eski Başkanı Bayram Aydın, Cesim Balık, Cengiz Bal, Sait Demir, Yaser Karadaş, Günay Üzüm, Hikmet Demir, Bayram Karadaş, Mehmet Aydın, Aram Aydın ve İsmet Aydın.

11 kişi İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.  

ERUH’TA SAYI 33’U BULDU 

Öte yandan dün Eruh ilçesinde düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınanların sayısı 33’e yükseldi. Eruh Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında HDP ve DBP ilçe yöneticilerinin de olduğu 49 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldığı, bu kişilerden 33’ünün gözaltına alındığı, 16’sının ise arandığı öğrenildi. Soruşturmanın “örgüt üyeliği” şüphesiyle yürütüldüğü açıklandı. 

DİHABER