GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-04-2017 19:05   Güncelleme : 02-04-2017 19:40

TGT Mersin Erdemli `de Muhteşem Gece

Türkiye Gençlik Teşkilatı Tarafından Tek Sevdamız Türkiye Programı Yozgat İlinden sonra Mersin `in Erdemli İlçesi Prof. Dr. Devlet Bahçeli Meydanında Görkemli bir şekilde Yaklaşık 15 bin kişinin katılımı ile yapıldı . Erdemli ilçesinde TEK SEVDAMIZ TÜRKİYE Referandumda evet” Uğur IŞILAK Konseri , Türkiye Gençlik Teşkilatı Tarafından Tek Sevdamız TÜRKİYE, Cumhurbaşkanlığı Sistemine EVET Proğramı Ev Sahipliğinde yapılarak diğer illerde yapılmaya devam edecek.

TGT  Mersin Erdemli `de  Muhteşem Gece

ABDULLAH YİĞİT-MERSİN 


Türkiye Gençlik Teşkilatı Tarafından   Tek Sevdamız Türkiye   Programı Yozgat İlinden sonra Mersin `in  Erdemli  İlçesi  Prof. Dr. Devlet Bahçeli Meydanında Görkemli bir şekilde Yaklaşık  15 bin kişinin  katılımı ile yapıldı .
Erdemli ilçesinde TEK SEVDAMIZ TÜRKİYE Referandumda evet”  Uğur IŞILAK   Konseri  , Türkiye Gençlik Teşkilatı Tarafından  Tek  Sevdamız TÜRKİYE,  Cumhurbaşkanlığı Sistemine  EVET  Proğramı  Ev Sahipliğinde yapılarak diğer illerde yapılmaya devam edecek. 
Tgt  tarafından  Erdemli ilçesi   Prof. Dr. Devlet Bahçeli Meydanında gerçekleşen  Tek Sevdamız  Türkiye  konserine   yaklaşık 15 bin kişinin Katılması ile muhteşem bir uğur  ışılak konseri yapıldı . Tgt  ülkenin gençliğin abidesi olarak  faaliyetlerini  ülkenin her ilinde devam ediyor. geceye katılanlar ise  hep bir ağızdan  ülkenin geleceği için evet dediler yaklaşık 15 bin kişinin katılımı ile  Tgt her yaptığı ilde yapmış olduğu  etkinlikte  Tarih yazıyor .
Erdemli Prof. Dr. Devlet Bahçeli Meydanında  Ülkemiz Kurucusu  Merhum  Sayın  Mustafa Kemal Atatürk , Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan,Başbakanımız  Sayın  Bin Ali Yıldırım  ve  TGT Genel Başkanı Sayın  Hakan Polat  `ın  Dev Fotoğrafları  bir arada    meydanda   yerini aldı . Tgt Tek Sevdamız Türkiye  ve İnsanı Yaşattki  Devlet Yaşasın  Yazıları dikkat Çekti .
Katılımcılar Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan , TGT Genel Başkanı Hakan Polat, TGT Genel Sekreteri  Muharrem Yıldırım , TGT Teşkilat Başkanı  Tahir Ersöz , Tgt Genel Başkan Yardımcıları  Mustafa kılıç, Memet Sönmez, Ak parti İl Başkanı  Cesim Ercik , İlçe Başkanları, Erdemli kaymakamı Muhittin Pamuk, Kurum Müdürleri, Gençlik  Spor İl müdürlüğü ve Taekwondo Milli takım Antrenörü Ercan Aldemir,Tgt Mersin İl Başkanı  Eray Aldemir ,İl Kadın Kolları Başkanı Türkan Ünlü , Ege Bölge Başkanı  Mehmet Diş, İç Anadolu Bölge  Başkanı  Hüseyin Çetintaş , Gaziantep ,Aksaray , Antalya ,Sivas,Ankara ,Konya,İzmir ,Kırşehir,Kırıkkale ,İstanbul İl Başkanları  ilçe Başkanları ve Yaklaşık 15 bin kişi katıldı .
Saygı duruşu  ve   İstiklal Marşının   Okunmasından sonra Kırşehir  Belediyesi  Mehtaran Takımının  sahneye  Çıkması muhteşem oldu, meydan  bir anda  Evet demeye başladı . Kuran-ı Kerim Tilavetini  ile başlayan proğramda konuşmacılar tek tek konuştular.

Türkiye  Gençlik Teşkilatı Mersin İl Başkanı  Eray Aldemir : Sayın Genel Başkanım Sayın  Bakanım , Sayın Kaymakamım , sayın Başkanlarım, sayın  Türkiye Gençlik Teşkilatı üyeleri , sevgili gençler ve  değerli konuklar, 
ülkemizin içinde bulunduğu bu günlerde ve Türkiye Geleceğinin oylanacağı bu Referandum sürecinde  devletimize,  milletimize, hizmet etmek amacıyla düşünülen bu etkinliğimize teşriflerinizden dolayı hepinize tek tek   Teşekkür ediyor ve sizleri saygıyla selamlıyorum. hoş geldiniz , şeref verdiniz. 
baharda tabiat yeniden doğar, filizlenir, hızlanır,  bizlerde, Tgt teşkilatı olarak,  tabiat ana gibi küllerimizden yeniden doğup, hızlanıp, filizlenip, tıpkı bir bahar esinitisiyle Tüm yurdumuzda, manevi değerlerimize bağlı kalarak, tarihi ile gurur duyan, imanla yoğrulmuş, vatan ve din sevgisiyle kavrulmuş, tgt mensupları olarak, bu vatan uğruna toprağa düşenlerin aziz hatırası için,  milli birlik ve beraberliğimiz için,yeni Türkiyemi zin geleceği için,  imanlı ve inançlı bir  ruhla, canla başla çalışıyoruz.  Tgt olarak felsefemiz   İnsanı Yaşatki  Devlet Yaşasın bir şeyi başlatmak çok önemli ama sürdürebilmek daha da önemlidir, sayın Cumhurbaşkanımızın  Liderliğinde, Tgt olarak tek sevdamız Türkiye bilincini sürdürebileceğimize gönülden inanıyorum. allah ülkemize, devletimize  ve milletimize faydalı işler yapmayı nasip etsin. 
 inşallah, yılın en güzel zamanında, baharın kendisi gibi anlamlı yaşamak ve milletçe hep birlikte  bir tazelenme ve yeniden doğuşu yaşamak nasip olur. 
bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken, 16 nisan referandum sürecinin salimen tamamlanması, devamında, ülkemiz ve milletimiz için en iyi şekilde sonuçlanmasını temenni ediyorum. 
mersin il başkanlığınca düzenlemiş olduğumuz Tek Sevdamız Türkiye adlı bu güzel  programa ev sahipliği yapan Türkiye Gençlik Teşkilatı   Genel merkezimize  ve değerli  üyelerine, destekleri ve katılımlarıyla bizleri onurlandıran, siz değerli  konuklarımıza, sevgili  dostlarımıza ve basın mensuplarına  teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Yeni Türkiye İçin Evet  diyoruz. 

Türkiye Gençlik Teşkilatı Genel Başkanı Hakan Polat   : Bismillahirrahmanirrahim,
sayın Bakanım, sayın  Kaymakamım sayın Akparti il ve ilçe Başkanlarım, Tgt genel merkez yönetimi, il başkanlarım,  ilçe başkanlarım, tüm il ve ilçelerdeki dava arkadaşlarım ve sevgili mersin ve erdemli halkının güzel insanları, 
Tgt mersin il başkanlığımızın düzenlemiş olduğu “tek sevdamız Türkiye” programına hoş geldiniz, şeref verdiniz. 
Allah’ın selamı sizlerin üzerine olsun, barış sizi kuşatsın ve sizlerin huzurunda, resul-ü ekrem hz. muhammet (s.a.v.)’a selam olsun.
sadakatin sembolü Hz. Ebubekir’e selam olsun. adaletin sembolü hz. ömer’e selam olsun. terbiyenin sembolü hz. osman’a selam olsun. islam’ın kılıcı hz. ali’ye selam olsun.  islam’ın sancaktarlığını yapmış selçuklu’ya ve alparslan’a selam olsun. 
peygamber övgüsüne mazhar olmuş fatih sultan mehmet han’a ve o’nu yetiştiren akşemsettin’e selam olsun.  “cesaret, yüreklilik, atılganlık olmayan hiçbir dava başarıya ulaşamaz”
diyen rahmetli başbuğ’umuz sayın alparslan türkeş’e ve onun yolundan giden adı gibi devletin bekası yolunda çalışan milliyetçi hareketin lideri sayın devlet bahçeli’ye selam olsun.
yeni Türkiye’yi inşa eden, Cumhurbaşkanlığı sistemiyle aramızdaki nifak tohumlarını söküp atacak olan, ülkemizin şefaati için her daim dik duran, sadece secde ederken allah’ın huzurunda eğilen, 
tek millet, tek devlet, tek vatan ve tek bayrak altında yaşamamız için mücadele eden, gözünü bile kırpmadan vatan için canını feda eden, Başkomutanımız, geleceğimiz, onurumuz, israil’in kâbusu, 
avrupa’nın korkulu rüyası, amerika’nın belalısı,mazlumun dostu, zalimin düşmanı, iyinin yanında, kötünün karşısında duran, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız, büyük insan, sayın Recep Tayyip Erdoğan’a selam olsun. bizde şehitler ölmez, vatan bölünmez.  15 temmuz’un kahramını, şehidimiz ömer halisdemir’in annesi mübarek kandil gecesi hak’ka yürüdü. başımız sağolsun. allah rahmet eylesin. buradan şanlı bayrağımız için canlarını feda eden, yüce şehitlerimize allah’tan rahmet diliyorum. 
Türkiye Gençlik Teşkilati olarak, evet diyoruz çünkü; emperyalist güçlerin ülkemiz üzerine oynadiklari oyunlari bozmak için evet diyoruz, evet diyoruz çünkü, geçmişte ülkücü şehitlerimizin kanlarini yerde birakmamak için, evet diyoruz çünkü; 1980 darbelerini, 28 şubatlari, 15 temmuz’lari bir daha yaşamamak için evet diyoruz “evet” diyoruz.  çünkü;  şanli “bayrağimizi” ebediyete kadar dalgalandirilacak,  “tek vatan”, “tek millet” ülkümüzü ilelebet payidar kilacak, “tek devlet” yapimizin selameti ve bekasi için;  evet diyoruz, çünkü; ülkemizin selameti ve bekasindaki ülküde, kefeni kendisine sadece bir libas gören liderle uzun yolumuz ve çok hedeflerimiz var.
 “evet diyoruz çünkü; ayni ülkü düsturlarda, milletçe hep beraber; “iri” olmak, “diri” olmak, “var” olmak ve “bir” olmak istiyoruz.  yüce milletim ! dedik ya; “evet” dememize o kadar çok sebep var ki;  hülasa; biz zahir değil, hakikat olmak istiyoruz ve cani gönülden diyoruz ki; “tabiki evet, evet, evet”
bu vesileyle gecede emeği geçen herkese ayri ayri teşekkürlerimi sunarim. allah yar ve yardimcimiz olsun. selam ve dua ile. 

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ise  Erdemli ilçemizde sizler ile buluşmanın sevincindeyiz , Avrupa’da bir engellemeyle ilk kez karşılaşıldığımızı  "Biz bu güne kadar 11 seçim gerçekleştirdik. Bu 11 seçimde hiçbir Avrupa ülkesi siyasi partilerin Avrupa’daki kampanyalarını engellemedi. Ama bugün bu referandum da evet kampanyası yapılmasının önüne geçiyorlar. Bakanlarımızın milletvekillerimizin evet kampanyası yapmalarını engelliyorlar. Daima millet evet ,Daima Hizmet Evet .Kararımız Evet diyerek 
 Bügün TGT Tek Sevdamız Türkiye Proğramındayız  Sevgili kardeşlerim onlar ne yaparlarsa yapsınlar, onların amaçları ne olursa olsun. Karanlık odakların düşündükleri, yapmak istedikleri ne olursa olsun bizim için hiç önemi yok. Bizim için önemli olan milletimizin ne dediği, sizlerin ne dediği sevgili kardeşlerim. Kim ne yaparsa yapsın Kim ne söylerse söylesin, Allah’ın izniyle sizlerin güçlü desteğiyle  16 Nisanda Evet  oyları büyük patlama yapacaktır gün birlik ve beraberlik günüdür.  Bu geceyi düzenleyenlere teşekkür ediyorum dedi.kararımız evet ,hizmete evet diyoruz .
Sanatçı  Uğur Işılak ` ın sahneye sıkması ile birbirinden güzel  söylemiş olduğu güzel Türküler eşliğinde gece son buldu .
Yaklaşık 15 bin kişinin   ellerinden hiç  Türk Bayrakları inmedi  16 nisan için  evet dediler.
Türkiye Gençlik Teşkilatı  Mersin  Erdemli `de  güzel  bir proğrama yine imza atarak  Tarih Yazmaya devam ederek    başka illerde  faaliyetleri devam edecek .