SPOR
Giriş Tarihi : 03-04-2017 12:39   Güncelleme : 03-04-2017 12:39

BAŞKAN EKİNCİ SPOR SALONUNUN AÇILIŞINI YAPTI

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin, her mahalleye spor salonu sloganıyla başlattığı projenin ilki On ikiler Mahallesinde hayata geçirildi. Ak Evler spor salonunun açılışını Başkan Ekinci ve Meclis Üyeleri yaptı.

BAŞKAN EKİNCİ SPOR SALONUNUN AÇILIŞINI YAPTI

Gençlere verdiği önemle kamuoyundan takdir toplamaya devam eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’de farklı ve anlamlı bir uygulama daha. İlçe sınırları içindeki gençlere yatırım yapmayı sürdüren Eyyübiye Belediyesi, Ak Evler projesiyle de yine bir ilke imza attı. Her mahalleye bir spor salonu sloganıyla başlanan projenin ilk ayağı On İkiler mahallesinde hayata geçirildi. Ak Evler spor salonunun açılışını yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, 17 spor salonunun açılışa hazır olduğunu her mahalleye bir spor salonun yapımı için de çalışmaların devam ettiğini belirtti. 80 öğrencinin hocalardan karate eğitimi alacağı salonda öğrencilere ayrıca milli değerlere haiz birer gençlik olması yönünde değerler eğitimi de verilecek. Ayrıca spor salonunda bayanlara yönelik saat 9-13 arası Fitness ve Step Aerobik eğitimi de verilecek. Gençlerin hem sosyal hem de fiziksel gelişimine katkı katkıda bulunacak spor salonlarının açılışlarının devam edeceği belirtildi. Spor salonunun açılışına Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ile sporcular ve aileleri katıldı.

Ak Evler spor salonunun açılışında konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, her mahalleye bir spor salonu yapımının sürdüğünü belirti. Başkan Ekinci konuşmasında şunları söyledi;”Sizlerde biliyorsunuz ki Eyyübiye İlçesi genç bir İlçe ve genç bir nüfusa sahip bir ilçe. Eyyübiye İlçesi bu genç nüfusu avantaja çevirmek zorunda. Nasıl avantaja çeviririz konusu öncelik ile gençlerimizi milli ve maneviyata haiz bir gençlik haline getirerek. Onu nasıl yapacağız. Kültürü, sanatı, sporu araç yaparak. Bugün de burada 12'ler Ak evlerinin spor salonu açılışını yapıyoruz. Bundan sonra her gün bir spor salonunun açılışını yapacağız. Şu anda açacağımız 17 adet. Bunun sayısını 36'ya çıkartacağız ve burada yaklaşık 80 öğrencimiz eğitim alıyor. Saat 13 ile 22 arası açık olacak. Sabahları ise kız öğrencilere olmak kaidesi ile bayan öğrencilerde kullanabilecekler burayı. Dedik ya sporu araç kılıyoruz sporun dışında kalan zamanlarda gençlerimize değer eğitimi veriyoruz. Alacakları bu değer eğitimi ile geleceğin Eyyübiyesini inşa edeceğiz. Belki burada gördüğünüz küçük mekanda yapılacak olan bu faaliyetler ile biz gençlerimizin bedenen gelişimine katkıda bulunacağız. Zihin gelişimine katkıda bulunacağız ama diğer taraftan da gençlerimiz ile ve aileleri de aramızda bir gönül köprüsü kuracağız. Bugün ilkini açıyoruz. Gençlik ve Kültür merkezlerimiz var biliyorsunuz açılışa hazır olanlar var onlarında açılışını yapacağız kısa sürede. İhalesini yaptığımız Gençlik Külliyemiz var oda inşallah faaliyete geçecek ve yaş ortalaması 19 olan Eyyübiye İlçemizde çok değerli gençler ve değerli meclis üyelerimiz böyle bir ilçede gençlere yapacağımız yatırımlar ile Geleceğin Eyyübiyesini inşa edeceğiz , Hatta geleceğin Urfa’sını. Buna inanıyoruz ve bu projeye buna inanarak başladık, inanıyorum ki bu güzel projemiz sadece ilimizde değil gençliğin olduğu gençlik sorununun olduğu her yerde örnek taşıyacaktır. “