KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 05-04-2017 19:58   Güncelleme : 05-04-2017 19:58

Şanlıurfa'da yolcu duraklarına kütüphane

ŞANLIURFA Büyükşehir Belediyesi, şehir içi toplu taşıma araçlarının kullanıldığı otobüs duraklarına kitaplık yaptırdı. Kitaplıkların açılışını yapan Başkan Çiftçi, otobüs bekleyen vatandaşlarla birlikte durakta kitap okudu.

Şanlıurfa'da yolcu duraklarına kütüphane

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 'Durak Kütüphaneleri' uygulaması kapsamında şehir içi toplu taşıma araçlarının kullanıldığı duraklara kitaplık yaptırdı. Vatandaşların otobüs beklerken zamanlarını iyi geçirmeleri için yaptırılan kitaplıkların açılışını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, vatandaşlarla birlikte kitap okudu. Bankların konulduğu çok sayıda kitabın bulunduğu durak sayısının her geçen gün daha da artacağını ve okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması için çaba gösterdiklerini ifade eden Başkan Çiftçi, şunları söyledi:

"Okuyan bir Şanlıurfa hayal ediyoruz. Buna katkı sunmak için toplu taşımayı kullanan vatandaşlarımızın zamanlarını iyi değerlendirmeleri için Durak Kütüphanesi uygulamasını başlattık. Şu an toplama merkezlerimizde durak kütüphaneleri kuruldu ve vatandaşlarımız burada beklerken kitap okuyorlar. Vatandaşların kitap okuduklarını görmek bizleri mutlu ediyor. Durak kütüphane sayısını her geçen gün daha da artıracağız. Okuyan, gelişen, ufku açık bir şehir olalım. 10 dakika, 20 dakika demeden okumak lazım. Okumak gelişmek, yeni yerleri keşfetmek, yeni bir hayale pencere açabilmektir. Kütüphane durakları yaygınlaştıracağız. Okuyan bir nesil olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz."

Başkan Çiftçi, yapılan konuşmaların ardından durakta otobüs bekleyen vatandaşlarla birlikte bankta oturup kitap okudu.